První zápas jsme vyhráli o bod

BK Handicap Brno – SBŠ Ostrava 62:61

Kašpárková a Palušná po 11, Hausknechtová 10, Stoupalová 8, Brabencová a Švrdlíková po 6, Sedláková 4, Adamcová a Neubauerová po 3

Trojky: 4

Šestky: 18/12

SESTŘIH

Ke svému prvnímu utkání v Ženské basketbalové lize nastoupil tým BK Handicap Brno proti SBŠ Ostrava. Soupeř má ve svém kádru plnou mladých hráček doplněných o tři Američanky a jednu Britku. Začátek zápasu lépe vyšel hostům, kdy po první čtvrtině vedly 11:17. Ve druhé čtvrtině domácí tým zabral v obraně a v poločase holky vedly 33:29. Druhá půle se lépe vyvedla Brnu, když ve třetí čtvrtině ubránil Ostravu na pouhých 9 bodů. Brno v jedné chvíli vedlo dokonce o 12 bodů, ale v poslední čtvrtině spadlo hostům několik trojkových pokusů a Ostrava se na brněnský tým dotáhla na pár bodů. Skoro s klaksonem strefila hráčka Ostravy Canty další trojku a rozdíl byl rázem jeden bod.

Viktor Pruša o utkání: „Pro nás výhra, která má v tento moment cenu zlata. Hráčky bojovaly nejen proti soupeři, ale taky sami se sebou. Po prohrách v přípravě jsme se za stavu +12 ve druhém poločase asi trochu lekli vítězství a soupeře nechali nadechnout. Navíc při vyfaulování Sedlákové a absenci Giacintové jsme se při střídání obran soupeře dostali v závěru do zbytečných problémů a nechali naopak vyniknout výborně disponovanou Canty. Máme před sebou sice hromadu práce, ale úvodní zápasy jsou vždy strašně těžké a my jsme za vítězství velmi rádi. Ostrava nebude určitě okupovat  barážové příčky jako minulou sezónu“.