Brněnské derby vol. 2, tentokrát na půdě soupeře

Konec základní části v nejvyšší české lize se pomalu blíží. A s ním přichází důležité boje o pozici v tabulce a výhodnější výchozí postavení do play off. Aktuálně se Žabiny drží na místě druhém. Tam také chtějí zůstat i po nadcházejících klíčových zápasech se silnými soupeři. První zkouškou jim budou při odvetném utkání v sobotu 19. února od 16 hodin městské rivalky z KP Brno.

Po sérii zápasů s tabulkově slabšími a tudíž lehčími soupeři narazí Žabiny v sobotním klání 17. kola RENOMIA ŽBL na své rivalky z KP Brno. S basketbalistkami Kéniku již jednou letos síly porovnaly. Při prvním brněnském derby Žabiny doma vyhrály 71:54. Stejného výsledku se pokusí docílit od 16 hodin v prostorách haly Vodova.

Žabinské hráčky za sebou mají od umístění se v TOP16 druhé nejvyšší evropské soutěže a po covidové pauze šest zápasů během dvanácti dnů. A ačkoliv náročný program zvládly výborně, když si u všech připsaly výhru, z toho dvakrát překonaly i stobodovou hranici, nejsou trenéři s výkony zcela spokojení. Po vyřazení z Eurocupu se postupně zvyšuje síla soupeřů, kteří nás čekají v našem ŽBL rozvrhu. Některými krátkými pasážemi zápasu se Strakonicemi, Slovankou a Trutnovem jsme se lehce potrápili. Ale na konci minulého týdne jsme obstáli ve zkoušce s jedním ze silnějších soupeřů ze Slavie. A přestože k naprosté spokojenosti asi ještě kus chyběl, doufáme, že nás nedělní zápas připravil na silného soupeře z KP,“ přiznal asistent Žabin Jakub Gazda.

Zatímco Žabiny mají na třetí Hradec Králové náskok dvou výher, KP by se případným vítězstvím mohlo posunout ze čtvrté pozice o příčku výše. I proto je na venkovní půdě nečeká nic lehkého a Žabiny si to moc dobře uvědomují. „KP nám bude chtít vrátit porážku z listopadu minulého roku. Bojují o lepší umístění v tabulce, stejně jako my si chceme upevnit pozici na druhé příčce průběžného pořadí. Brněnské derby bývá v posledních letech určitě tím lepším, co ŽBL může nabídnout a snad tomu bude i v sobotu na Vodově,“ prozradil Gazda.

Podívat se na atraktivní souboj brněnských basketbalistek můžete přijít v sobotu 19. února na halu Vodovu. Sledovat jej také lze online na Tvcomu. Začíná se v 16 hodin.