Brněnské derby vyhrál IMOS, v play-off ho čeká Nymburk

Favoritem tým ze Žabovřesk nebyl. Alespoň soudě podle postavení tabulce. Imos Brno se ale na půdě svého soka dokázal lépe prosazovat a ukořistil výhru v posledním kole základní části ŽBL.

Úvodní minuty lépe zužitkovaly domácí, které po koších Terezy Peckové a kapitánky Sedlákové dokázaly nahnat náskok sedmi bodů. Mnohým se tak rozpomenul vývoj minulého střetnutí na půdě IMOSu. Zasáhla ale Ivana Jalčová, která svými třemi body prolomila střelecký půst hostí. Po osmi odehraných minutách byl zápas vyrovnaný (14:14) a začínalo se od znova. Trojky Hindrákové a Tetemondové posunuly Žabiny dopředu a první čtvrtina skončila šestibodovým rozdílem.

Dokonce dvakrát v průběhu druhého období se podařilo IMOSu odskočit na rozdíl sedmi bodů, ale Valosunu se podařilo vždy náskok setřít a tak týmy v poločase odcházely k poločasové pauze za jednobodového vedení IMOSu. O co hůře, druhá čtvrtina vystavila stopku Ivaně Jalčové, která se zranila a do konce utkání již nezasáhla.

Vyrovnaný průběh nabízelo i třetí dějství. O body se opět postaraly nejvíce Hindráková s Tetemondovou a závěr čtvrtiny si vzala na starosti Křivánková s Hindrákovou a vypracovaly týmu ze Žabovřesk pětibodový náskok.

Náskok IMOSu ačkoli nebyl vysoký, i tak si ho dokázal udržet i v źavěrečné desetiminutovce. Pravda po odehraných pěti minutách ho dokázala vynulovat svým košem s faulem Pavla Švrdlíková. Pak ale už svěřenkyně Jana Bobrovského drama nepřipustily a dotáhly zápas do vítězného konce.

IMOS tak vyhrál poslední utkání základní části, kterou zakončil s bilancí 14 výher a sedmi proher. V play-off změří síly s týmem Basketball Nymburk. První utkání se hraje již 25.3. na půdě Nymburku.

Valosun Brno – IMOS Brno 69:77 (18:24, 38:39, 52:57)
Nejvíce bodů: Šípová 14, Vlková 13, Švrdlíková 9 – Hindráková 25, Smith 16 (15 doskoků), Tetemondová 14, Křivánková 8