Pro IMOS nešťastný vstup do play-off

Už to vypadalo na jasný zápas. Brňanky od začátku utkání vedly a do posledního dějství vstupovaly s osmibodovým náskokem. Ale poslední čtvrtinu Nymburk zabral a nakonec rozdílem tří bodů získal první vítězství v sérii.

Vyrovnanou první čtvrtinu se IMOSu podařilo v poslední minutě body Hindrákové a Tetemondové obrátit ve svůj prospěch. Náskok se pak rozrůstal i v druhém dějství, kdy se střelecky nejvíce dařilo Tetemondové, a náskok Brna se v průběhu pohyboval i na sedmi bodech. Nymburské hráčky nakonec dokázaly v závěru poločasu stáhnout rozdíl na pět bodů.

Už to vypadalo, že průběh třetí čtvrtiny značí jistotu Brna v cestě za vítězstvím. IMOS odskočil na desetibodový náskok a ani nymburská Rolle svými koši nic nezmohla a třicet minut hry tak mělo výsledek 52:60.

To zásadní pak přineslo poslední hrací období. Rolle a Bortelová začaly postupně ukusovat z náskoku Brna, které mělo problém se zakončováním. Po šesti minutách tak bylo srovnáno a v dramatickém závěru si Nymburk vybojoval první výhru v sérii.

Nymburk – IMOS Brno 71:68 (22:26, 36:41, 52:60)
Nejvíce bodů: Rolle 23, Bortelová 14, Taylor 12 – Stejskalová 23, Tetemondová 15, Smith 13, Hindráková 10.