Brno patří nám! KP porážíme o 17 bodů

Derby jak se patří. Domácí utkání se sousedským KP Brno nepředstavilo nic jiného, než tvrdou hru, těsnou obranu a boj o každý míč. Až poslední čtvrtina však rozhodla o naší výhře 71:54. Po dalším kole ŽBL si připisujeme sedmou výhru v řadě a zůstáváme neporažení.

Ačkoliv jsme se třemi úvodními koši ujali vedení, soupeřky se trestnými hody a podařenými střelami vrátily hned do utkání. Světelná tabule po první desetiminutovce hlásila velmi vyrovnané skóre 14:17.

I ve druhé čtvrtině hráčky obou celků předváděly tvrdou obranu. Žabiňačky nenechaly své protivnice během dvou útoků ani vystřelit a donutily je k mnoha ztrátám. Z nich poté těžily v útoku. Svojí agresivitou navíc přiměly KP k faulům a od šesté minuty se střílely šestky. Do šaten o poločasu naše hráčky odcházely s náskokem šesti bodů (33:27).

Bouřlivou atmosféru a napínavou podívanou jsme zažili i v následující části duelu. Naše hráčky však potvrdily roli favoritek a prosazovaly se častěji, než jejich soupeřky z Králova Pole. Navýšily svůj náskok až na jedenáct bodů a do poslední čtvrtiny vstupovaly za stavu 48:39.

„Bylo vidět, že na začátku, hlavně v první polovině, jsme trochu chytali rytmus. Co se týče přechodu na útočnou polovinu, nedělali jsme dobrá rozhodnutí a nehráli příliš chytře. Každopádně v druhé polovině utkání se toto zlepšilo. Myslím si, že jsme předvedli 40 minut intenzivního nasazení v obraně a i přes pár chyb jsme zůstali konstantní,“ pochválil své svěřenkyně trenér Viktor Pruša.

Právě v posledních minutách souboje předvedly naše hráčky výbornou formu. Že utkání bylo velmi vyrovnané a vyhrocené potvrzuje i technická chyba hostujícího trenéra nebo oboustranný faul hráček. Dvě minuty do konce se vyfaulovala nejlepší střelkyně KP Eva Kopecká, autorka patnácti bodů. Naše basketbalistky vybojovaly důležitou výhru 71:54.

Podle asistenta KP Jakuba Nevrlého je o vítězství v zápase připravila rozehraná Peťa Záplatová, která Kéniku vstřelila dvaadvacet bodů. „Šli jsme do zápasu s tím, že jsme chtěli bojovat a vážit si trošku víc míče, než se ve skutečnosti stalo. Naše holky mají jednoznačně kredit za bojovost. Nicméně 24 ztrát je hrozně moc a s tím se zápas vyhrát nedá. V prvním poločase jsme se ještě drželi, potom nás to už přizabilo. Navíc se rozehrála Peťa Záplatová a to nás stálo zápas,“ prozradil.

Další utkání holky sehrají ve středu 24. listopadu od 18:00 na Rosničce proti London Lions. V tomto Eurocupovém zápase půjde o postup do další fáze soutěže. Naopak v sobotu 27. listopadu pohostíme mistrovské USK Praha a popereme se o prvenství v tabulce nejvyšší ženské ligy.

Žabiny Brno – KP Brno 71:54 (14:17, 19:10, 15:12, 23:15)

Body: Záplatová (22), Holmes (13), Hamzová (12), Galíčková (11), Stoupalová (6), Jurčenková (4), Vondráčková (2), Grigalauskyté (1), Beránková (0), Kopecká (0)