S Londýnem se popereme o postup

Po úspěšném domácím derby se sousedním KP Brno pokračujeme dalším těžkým soubojem. Ve středu 24. listopadu přivítáme při 5. kole Eurocupu London Lions. Očekávat můžeme velmi tvrdou a kvalitní hru, poněvadž se se soupeřem z Anglie dělíme o druhé postupové místo ve skupině. Vítěz utkání tak nakročí jednou nohou do play-off Eurocupu.

Po reprezentační pauze nás během jednoho týdne čekají tři velice náročné a důležité zápasy. První, domácí brněnské derby, máme již za sebou. V sobotu jsme na Rosničce porazili KP Brno 71:54. Ještě podstatnější duel mají hráčky na programu ve středu. Od 18 hodin se v Eurocupu střetnou s anglickým London Lions.

Holky musí do utkání vložit vše, neboť jim jde o postup ze skupiny. A jsou si toho vědomy. „Zápas s Londýnem  je pro nás v dosavadní sezóně tím nejdůležitějším. Napoví totiž o naší účasti v play-off Eurocupu. Myslím, že po sobotním vyhraném derby je náš tým skvěle naladěn a zápas s Lions rozhodně jdeme vyhrát,“ prozradila Žabinská křídelnice Michaela Vondráčková.

S Londýnem jsme letos ukořistili naši první Eurocupovou výhru, když jsme je na jejich domácí hale porazili o osm bodů (74:82). Poté však Angličanky svoji palubovku ubránily před belgickým Castors Braine 69:63. My jsme s Belgičankami letos už dvakrát prohráli. Naopak vysokou výhru jsme si připsali nad německým Rutronik Keltern, s nímž Londýn doma prohrál o sedm bodů (61-68).

Naše Eurocupová skupina je velmi vyrovnaná, nicméně již po blížícím se kole bychom mohli znát postupující celky do play-off . A to za předpokladu, že ve čtvrtek Belgie potvrdí roli favorita a přehraje Keltern. Čtvrtou výhrou by si pojistili prvenství ve skupině a tudíž i postup. Druhý pokračující tým soutěže by vzešel právě z našeho duelu s Londýnem.

Přijďte holkám ve středu 24. listopadu na Rosničku držet palce a povzbudit je k cílenému vítězství. A kdo se nemůže dostavit osobně, nalezne nás v televizi na programu ČT sport. Začínáme v 18:00.