Brno v derby dominovalo. Tentokráte však to druhé.

Brněnské derby častokrát mělo jasného favorita. S nejistotou vstoupily oba týmy do utkání. Nakonec však předvánoční utkání ovládl rival z Králova Pole a připsal si zaslouženou výrhu.

Úvodní minuty utkání ukazovaly, že to bude těžké utkání. Nepřesnost střelby IMOSu proměnil v body Valosun a ujal se vedení, které postupně zvyšoval až na 7 bodů po první čtvrtině. Obrat bohužel nenastal ani ve čtvrtině následující a zejména díky Whitney Jones a Lence Šípové se náskok hostí rozrostl na 13 bodů.
Už se zdálo, že IMOS našel recept na útočnou hru Valosunu v začátku třetího období díky rychlým košům Ashleight Fontenette, ale její koše stačily skóre jen na chvíli stáhnout. Po té se královopolská Lenka Šípová opět rozjela a postupně s dalšími posunuly Valosun na 25bodový rozdíl a s tím si už IMOS nedokázal poradit. Posledním dosaženým výsledkem před Vánoci tak je 51:78 a v tabulce tak IMOSu patří 5. místo.

IMOS – Valosun 51:78 (9:16,15:21,14:26)

Body IMOS: Fontenette 20, Smith 16, Kašpárková 6
Body Valosun: Šípová 21, Mrhálková a Sedláková po 10, Vlková a Jones po 8

Trojky: 3/12 : 3/11
Trestne hody: 12/17 : 13/18
fauly: 15:18