Brněnské derby: kdo s koho?

Zlatá sobota bude ve znamení brněnského derby v nejvyšší ženské basketbalové lize IMOS vs. Valosun. Výsledek utkání ale nelze jako v sezónách minulých jednoznačně odhadnout.

Hala Rosnička přivítá v posledním předvánočním termínu ŽBL duel brněnských týmů hrajících nejvyšší ženskou soutěž. Taktika obou trenérů, tedy domácího Jana Bobrovského a trenéra Králova Pole Mariana Svobody, může být klíčová pro výsledek utkání. Oba týmy mají v sezóně stejnou bilanci výher a proher a je tak jasné, že vítěz utkání se posune vpřed v tabulce.

Tým IMOSu aktuálně trápí početná marodka, kterou plní opory týmu – Stejskalová, Aili a Tetemondová. I přes tyto obtíže dosáhl v posledním euroligovém utkání jeden z nejlepších výsledků v sezóně. „Musím přiznat, že nejsme favoriti,“ komentoval očekávání trenér Jan Bobrovský. „Za normálních okolností bych řekl opak, ale bez tří zkušených hráček a po dlouhé cestě z Kyaseri bude utkání pro nás těžké,“ uvedl ve vztahu k chybějícím hráčkám a cestě z Turecka. Na lavičce tak musí počítat zejména s mladými hráčkami, které do utkání budou moci zasáhnout.

Konkurent královopolský Valosun zatím v letošní sezóně nekráčí v loňských stopách. Díky posílení ostatních týmů si drží čtvrté místo díky lepšímu skóre a určitě by získal další výhru. Jeho výhodou kromě šířky kádru bude i to, že tým od posledního kola necestoval k žádnému utkání a hráčky jsou na poslední důležité utkání odpočnuté a jistě budou připravené. „Doufám, že to bude vyrovnané utkání,“ řekl k utkání trenér Valosunu Marian Svoboda. „Vítězství by mě potěšilo. Ale to potěší každé na půdě soupeře,“ dodává.

I v hektickém předvánočním období lze očekávat, že fanoušci „Žabin“ i Králova Pole jistě zaplní halu Rosnička a jistě se bude jednat o poutavý basketbal. Utkání začíná v sobotu 20. 12. od 17:00 v hale Rosnička.