V Kyaseri se dařilo, opory chyběly k úspěchu

Na dalekou cestu se vydal IMOS k poslednímu předvánočnímu venkovnímu utkání v Eurolize. Bohužel se k marodce přidala i Michaela Stejskalová, ale i tak tým dosáhnul nejlepšiho výsledku v letošním ročníku Euroligy.

Vcelku vyrovnané utkání předvedly brněnské hráčky v Kyaseri. I bez Stejskalové, Aili a Tetemondové uhrály nejlepší vysledek letos. Mohlo být asi i lépe. „Je to škoda, myslím, že jsme sehráli velmi slušné utkání, vzhledem k tomu, že nastoupily i naše dorostenky,“ uvedl trenér Jan Bobrovský po utkání.
Celý první poločas nedovolily Brňanky soupeři odskočit na výrazný rozdíl. První dvacetiminutovku vyhrály domácí o 6 bodů. Zlom nastal ve třetí čtvrtině, kdy se náskok stáhl na 30:28. Pak ale IMOSu došel dech a soupeř začal proměňovat šňůru deseti bodů. Stáhnout se to až do konce utkání nepodařilo a Brno z Asie přivezlo prohru.

Kayseri – BK IMOS Brno 64:53 (15:12, 30:24, 51:39)
Nejvíce bodů: Sanders 14, Atas 10, Kaltsidu 9 – Hindráková, Smithová a Fontenetteová po 11, Mainclová a Beránková po 6. Fauly: 19:16. Trestné hody: 15/11 – 12/4. Trojky: 5:7.