Brno veze výhru ze Slovanky až po prodloužení

O vítězi utkání čtvrtého kola v Mladé Boleslavi muselo rozhodnout až prodloužení. V tom se více dařilo Brňankám a připisují si tak druhé vítězství v základní části ŽBL.

Slovanka přivítala hostující tým s již uzdravenou kapitánkou Kašpárkovou velmi připraveně. V domácích dresech se velmi dařilo zejména zahraničním posilám, které se ujaly úvodního slova první čtvrtiny. Nejvíce se prosazovala Gobeljič a Brajkovič. Svěřenkyně trenéra Jana Bobrovského bez problémů držely krok se soupeřkami a vyrovnaná čtvrtina nakonec skončila o bod. O úvodní koše druhé desetiminutovky se postarala Kašpárková, která společně s trojkou Stoupalové posunula Žabiny na náskok pěti bodů. Během krátké chvilky však hráčky domácích náskok smazaly a až v závěru odskočily Brňanky na poločasový rozdíl 5 bodů.

Pauzu mezi druhou a třetí čtvrtinou dobře zužitkovaly mladoboleslavské hráčky, které zasypaly brněnský koš střelami a postupně zvyšovaly náskok. Brňanky neodkázaly odpovědět a za sedm minut nastřílely pouze 2 body. Náskok soupeře pak snížila Holmquist, která takřka dorovnala skóre a po 30 minutách hry dělilo oba týmy 2 body.

Rozhodnutí tak měla přinést čtvrtá čtvrtina. Drama ovšem pokračovalo a přestože Žabiny měly při dvoubodovém náskoku k dispozici dva útoky, nedokázaly zakončit a vítězně odskočit. Cenné dva body pak proměnila těsně před koncem Tereza Vorlová a bylo jasné, že o vítězi rozhodne až pětiminutové prodloužení.

V tom už hráčky Brna naštěstí závěr zvládly na výbornou a připisují si tak druhé vítězství. Prorazit vítězstvím na domácí půdě budou mít Žabiny možnost v sobotu 10. 10., kdy doma hostí tým SBŠ Ostrava.
Slovanka MB – BK Žabiny Brno 60:63 po prodl.(15:14, 28:33, 43:41, 54:54)
Nejvíce bodů: Gobeljič, Vorlová a Minarovičová po 12 – Stoupalová a Holmqvist po 13, Kašpárková 12, Křivánková 10.
Trojky: 4/21 : 5/16
Trestné hody: 8/10 : 10/21
Fauly: 23: 17