Žabiny prolomily domácí smůlu, v hale Rosnička porazily Ostravu

Napotřetí nenechaly Brňanky odvést z domácí haly vítězství soupeře. V šestém kole přivítaly tým SBŠ Ostrava, který porazily 84:67 a dostaly se tak na šesté místo v tabulce.

V dresu hostí dorazilo mnoho známých tváří, odchovankyně a bývalé hráčky Brna byly celkem čtyři. Klíčovou postavou se však v průběhu hry ukázala americká posila
Veeshaundra Young, která do brněnského koše nasázela celkem 28 bodů a doskočila 10 míčů. Naproti tomu v domácím dresu se nejvíce dařilo Maje Vučurović a švédce Holmquist, které proměnily 31, resp. 12 bodů.

O prvních dvanáct brněnských bodů se postarala Maja Vučurović, následně se střelecky začaly prosazovat také další hráčky. V dresu hostí se dařilo v prvním dějství nejvíce zahraničním posilám Young a Dušanič. Pětibodový náskok si Brňanky vytvořily až v závěru čtvrtiny.
Nic dramaticky odlišného nepřinesla ani druhá čtvrtina, která byla střelecky bohatá (skončila 20:20), a tak se týmy v poločase rozešly za stavu 43:38.

Skvělý vstup měly svěřenkyně Jana Bobrovského do třetí desetiminutovky, ve které se blýskly Vučurović, Holmquist a Horáková. Poslední dva body pak přihodila Lenka Šoukalová, čimž skončila čtvrtina 18:11 a utkání bylo více méně rozhodnuté. Dohrání poslední čtvrtiny bylo přehlídkou tříbodových střel. Postupně se trefily Giacintova, Horáková a Hošková (stav 72:54), Stoupalová i Holešínská. Zápas skončil za sedmnáctibodového rozdílu 84:67.

BK Žabiny Brno – SBŠ Ostrava 84:67 (23:18, 43:38, 61:49)
Nejvíce bodů: Vučurović 31, Holmqvist 12, Holešinská a Horáková po 10 – Young 28, Dušanič 18, Havlíková 5.