Karlovy Vary překvapily Žabiny

Ačkoli Karlovy Vary v loňské sezóně byly považovány za outsidera, v sezóně letošní se mnohé změnilo – jak trenérka, tak i hráčky. Nedělní výhrou nad Žabinami se posunuly na osmé místo v tabulce.

Klíčovým faktorem byl vstup do utkání. Zatímco domácím se podařil na jedničku s hvězdičkou, hostující Žabiny od počátku utkání tápaly. Domácí duo Kušlitová, Reisingerová sázely jeden koš za druhým až do stavu 9:0, kdy si trenér Jan Bobrovský vzal oddechový čas. Tento brzký oddech (2. minuta) měl ovšem pramalý vliv na vývoj první čtvrtiny. Po dalším koši se prosadila Maja Vučurović. To byl však poslední koš Brňanek. Další proměnila až v osmé minutě opět Vučurović z trestných hodů. Střelecká smůla provázela Žabiny až do konce čtvrtiny, kosmetickou úpravu skóre ještě zvládly Šoukalová a Holmqvist. První desetiminutovku tak domácí vyhrály o patnáct bodů 23:8.
Výrazný zlepšený výkon začaly Brňanky podávat od začátku druhého dějství, kdy se začalo dařit Ulrice Holmqvist, která vytáhla Žabiny blíže k soupeři. O body domácích se postarala opět jmenovaná dvojice. Žabiny tak svým výkonem dokázaly z náskoku soupeře ukrojit sedm bodů a v poločase dělilo oba týmy osmi bodový rozdíl.
Poločasová pauza se projevila na úspěšnosti střelby, jelikož ve 3. čtvrtině padlo nejméně bodů. Přesto výsledné skóre opět hrálo do not domácím, kteří vyhrály 12:8 a odskočily hostujícím Žabinám opět na dvouciferný rozdíl.
Zázrak se nekonal ani v posledním dějství, kdy se střelecky prosadily mnohé hráčky z řad Žabin. V domácím dresu se vedlo kromě Reisingerové s Kušlitovou i Šmídkové a Malečkové. Přestože Žabiny proměnily bodů více, nestačilo to na smazání rozdílu z první čtvrtiny a z půdy nejvzdálenějšího soupeře v Bonver ŽBL si tak odváží prohru.

BA Karlovy Vary – BK Žabiny Brno 63:56 (23:8, 36:28, 48:36)
Nejvíce bodů: Reisingerová 26, Kušlitová 16, Šmídková a Andělová po 6 – Holmqvist 16, Hošková, Kašpárková a Šoukalová po 7.
Trestné hody: 17/27 : 11/19