VŠ Praha neplánovaně potrápily Brňanky

Přestože utkání mělo začít v tradičních 17 hodin, nakonec byl úvodní rozskok proveden až po půl šesté. Zkrátka dopravní komplikace Brnu stále vládnou. Diváci v hale Rosnička pak viděli další dramatické utkání až do koncovky.

Ačkoli pražský tým doposud zvítězil dvakrát během letošní sezóny a do Brna dorazil v devíti, od počátku nedával znát roli outsidera. Naopak od začátku držely hráčky VŠ krok s Brňankami.

V okamžiku, kdy během první čtvrtiny natáhly domácí náskok na více bodů, po timeoutu hosté vše opět srovnali. První čtvrtinu sice vyhrály domácí Žabiny, ale o pouhý bod. Následující desetiminutovky ale využily Žabiny na jedničku. Postupně svými pokusy Vučurović, Holešínská, Šoukalová, Křivánková a Stoupalová posunuly náskok domácích na 11 bodů (32:21), na což hráčky hostí nedokázaly reagovat. Záplatová a Satoranská svými body pak dokázaly jemně poupravit skóre na 37:27. Maja Vučurović v průběhu druhé čtvrtiny již proměnila 20. bod v utkání, současně si ale udělala svůj třetí faul a její účinkování ve 3. čtvrtině pak bylo minimální.

Hráčky VŠ zabraly v začátku druhého poločasu a dotáhly na rozdíl 4 bodů, po trojce Opočenské to bylo o pouhé tři body. Brňanky na odpověď nečekaly dlouho – Stoupalová se Šoukalovou zvýšily opět náskok Brna na 9 bodů. Bojovnost hráček VŠ pak předvedly v rychlém sledu Záplatová, Mircová a Satoranská, které vrátily utkání na odstup 4 bodů.

Začátek čtvrtého období využily hráčky VŠ, které rychle reagovaly na koše Vučurović a rázem utkání bylo o bod a trenér domácích Jan Bobrovský reagoval oddechovým časem. Ani tento zásah nepomohl a utkání bylo po šestkách Satoranské vyrovnané (55:55). V sedmé minutě se hráčkám VŠ bolestivě zranila Satoranská a i přes její absenci dovedla Pohnuková trojkou dvě minuty před koncem tým VŠ do těsného vedení. Závěrečné kombinace tajmů, faulů a šestek pak vítězně dopadly pro domácí tým, který vyhrál o pět bodů.

Žabiny Brno – VŠ Praha 67:62 (17:16, 37:27, 50:46)
Body: Vučurović 32, Křivánková 12, Holmqvist 7 – Záplatová 17, Satoranská 11, Pohunková 8.