Bude pětka šťastná?

Páté utkání ve Středoevropské lize CEWL odehrajeme ve středu 11. prosince v 17:00 (18:00 tamějšího času) v rumunském Satu Mare. Pro naše soupeřky jde o první domácí utkání v tomto ročníku soutěže a půjde o vůbec první odvetné utkání ve skupině B.

Rumunky jsou v tabulce na posledním místě s jednou výhrou nad Spirou Ladies Charleroi a dvěma prohrami s Ostravou (ta zvítězila o jediný bod) a právě s námi. Nejčerstvějším výsledkem je ve Středoevropské lize pro Rumunky právě vítězství nad Belgičankami, při kterém se tým opíral stejně jako v Brně o americkou veteránku Bernice Mosby (proti Charleroi 18 b. + 6 d., v Brně 19+5), srbskou reprezentační rozehrávačku Maju Miljković (proti Charleroi 15 b. + 6 d. + 7 as., v Brně 19 b.) a výborný výkok podaly i zkušená kapitánka Andreea Olah (17 b., v Brně jen 3) a Julia Gladkova (13 b., v Brně 7.). Celkem to stačilo na jednoznačnou výhru Rumunek 68:45.

Připomeňme si, že naše první vzájemné střetnutí skončilo vysokým rozdílem 105:65, když jsme Rumunky přeskákali 37:24 na doskoku a výborný týmový výkon (26 as. oproti rumunským 6) podpořila lavička 56 body (oproti 17), a Rumunkám neprospělo ani vysoké číslo osobních chyb – z deseti hráček se polovina vyfaulovala.
Oproti říjnovému utkání budeme nyní chudší pod košem o Kym Royster, která měla na výsledku lví podíl v podobě 15 bodů a 8 doskoků, ale ve hře bude Natálie Stoupalová, která předchozí duel kvůli zranění vynechala.

Utkání se tentokrát odehraje bez přímého přenosu, průběh lze sledovat prostřednictvím online statistik.