Na skok do ŽBL

Mezi evropskými poháry si v sobotu 7. prosince odskočíme na Královku, abychom zde od 16:00 odehráli 11. kolo Renomia ŽBL proti místnímu ZVVZ USK.

V prvním letošním utkání jsme využili začátku sezóny, nepřítomnosti či zranění některých hráček USK, a i když ani my jsme nenastoupili kompletní (chyběly tehdy Zohnová a Malečková), výkon to byl na poměry USK vyrovnaný. Vítězství si ale (podle očekávání) z Rosničky odvezly hráčky USK.

ZVVZ USK se muselo během první půle základní části vyrovnávat se zraněními, přesto tuto situaci zvládli jak v tuzemské lize, tak na evropských palubovkách – v Eurolize drží bilanci pěti vítězství a jedné prohry, když doma těsně nestačili na obhájkyně titulu z Jekatěrinburgu.

I pro Pražanky bude naše vzájemné utkání odskočení do ŽBL – poslední utkání této soutěže odehrály 1. prosince na Slovance, kde utkání rozhodly už v první čtvrtině, když domácím povolily pouhé čtyři body, a kde americká pivotka Brionna Jones předvedla velkou one woman show s 50 vstřelenými body a rekordem ŽBL k tomu.

Hned poté odcestovaly Pražanky do Benátek, kde zvítězily nad navrátilcem do Euroligy 77:50, a v příštím týdnu je čeká stejně jako nás další evropský souboj. Zatímco my zajíždíme do rumunského Satu Mare, ZVVZ USK přivítá doma belgický celek Castors Braine.

Jak tedy dopadne měření dvou celků, jejichž souboje patří v lize k těm vyrovnanějším? Jak USK posílilo s příchodem reprezentantky Veroniky Voráčkové? Sledujte od 16:00 na TVCOM.cz.