Byla to čest a splněný sen, popisuje Knežević o MS

Poprvé v historii Bosny a Hercegoviny se národní tým basketbalistek probojoval mezi elitu na světový šampionát, jenž se letos konal v australské Sydney. A na něm se v čele s letošní novou Žabinskou posilou Nikolinou Knežević umístil na dvanáctém místě. Pro sedmadvacetiletou křídelnici to byl další kariérní milník i splněný sen.

Ještě než Nikolina Knežević naskočí do sezony v novém dresu brněnských Žabin, okusila na Mistrovství světa v Austrálii sílu nejlepších z nejlepších. „Samozřejmě to byla další úžasná zkušenost v mé kariéře, ale všechny nás mrzí, že jsme se neukázali v našem nejlepším světle. Začali jsme turnaj dvěma těžkými porážkami a bylo pro nás mentálně strašně těžké se odrazit zpět,“ prozradila o vývoji šampionátu Knežević.

Se svým týmem se rodačka Bosny a Hercegoviny umístila po pěti porážkách na posledním dvanáctém místě a z turnaje si odváží hlavně cenné zkušenosti a nezapomenutelné vzpomínky. „Byla to čest reprezentovat naši zemi poprvé v historii na tak velkém turnaji jako je mistrovství světa. Být mezi dvanácti nejlepšími celky a moci si zahrát na takovéto úrovni je splněný sen každého sportovce. Z šampionátu si odnáším pouze to dobré a to díky perfektní organizaci, kráse Sydney a tomu nejdůležitějšímu – basketbalu na nejvyšší úrovni. Ta hra nás spojuje na hřišti i mimo něj, a proto je basket tak speciální sport,“ svěřila se Knežević, která v průměru odehrála přes 24 minut a zaznamenala 8.4 bodů, 2.4 doskoků a 1.2 asistencí na zápas.

Výsledky utkání Bosny a Hercegoviny na MS 2022

Bosna a Hecegovina – Puerto Rico 58:82
Čína – Bosna a Hercegovina 98:51
Bosna a Hercegovina – Korea 66:99
Belgie – Bosna a Hercegovina 85:55
USA – Bosna a Hercegovina 121:59

FOTO: FIBA.BASKETBALL