Za prvním ziskem v ŽBL vyjedeme do Chomutova

Ačkoliv pro brněnské Žabiny měla sezona začínat první říjnovou sobotu doma na Rosničce, nakonec možnost zapsat si první body v Chance ŽBL mají až ve středu 5. října v Chomutově. Místo ostrého startu v podobě reprízy loňského semifinále s Hradcem čeká na Žabiny papírově slabší, leč obměněný soupeř a to chomutovské Levhartice.

První kolo ženské nejvyšší soutěže basketbalistky Žabin musely kvůli marodce soupeře vynechat. Naopak Levhartice Chomutov již zaznamenaly letošní první porážku. Na půdě KP Brno prohrály 69:83 a rády by si tak vstup do nového ročníku vylepšily. V cestě loňskému čtvrtfinalistovi ale stojí silné Žabiny, které do Chomutova jedou s jasným cílem odvézt si první výhru.

„Na rozdíl od soupeře je to pro nás první zápas sezony. Chomutov navíc bude v domácím prostředí, kde bývá nepříjemným soupeřem. Důležitý pro nás bude vstup do utkání, snažit se hrát naši hru po celou dobu a věřím, že v takovém případě dokážeme utkání dotáhnout do vítězného konce.“

Lenka Šoukalová, kapitánka Žabin

Žabiny sehrají svůj první duel sezony v prostorách chomutovské haly ve středu 5. října od 19 hodin. Online živý přenos zápasu vysílá již tradičně TVcom.