Češky odjíždí ze šampionátu domů

Již ve čtvrtek 17. června odstartovalo Mistrovství Evropy ženského basketbalu. Mezi zahajovacími utkáními byla i Česká republika, která se v prvním utkání setkala s nelehkým ruským soupeřem. I přesto, že celý průběh utkání byl velice vyrovnaný, nepodařilo se reprezentantkám ČR urvat koncovku, a tak svoji účast zahájily velmi těsnou prohrou 73:69.

Další utkání s českou účastí na sebe nenechalo dlouho čekat a hned další den na svěřenkyně Štefana Svítka číhala obávaná Francie. I přesto, že první poločas lvice francouzský tým zaskočily zónovou obranou a velmi slušně tak udržely krok s evropským velikánem, nepodařilo se nasazení udržet až do konce a obávanému soupeři české lvice podlehly 51:71.

Poslední zápas základní skupiny D sehrál výběr české reprezentace proti Chorvatsku. Jedinou nadějí na postup českého týmu do vyřazovacích bojů byla výhra. První poločas se týmy přetahovaly o skóre, avšak do šaten odešel spokojenější tým Chorvatska, který si vytvořil devítibodový náskok. Druhý poločas nezačal podle představ a hned ve třetí minutě prohrával český tým o dvacet bodů. Třetí čtvrtina se stala pro naši reprezentaci osudovou a uhasila tak veškeré naděje na postup. Do zápasu zasáhly také naše hráčky Natálie Stoupalová a Eliška Hamzová. Naty během 19 minut zaznamenala 10 bodů a stala se nejlepší střelkyní českého výběru. K bodovému příspěvku také bohužel zaznamenala 5 faulů a nedohrála zápas do konce. Eliška přidala během 7 minut 3 body a 2 doskoky. Brána do vyřazovacích bojů tak  zůstala pro naše hráčky zavřená. Český tým zakončuje své působení na Mistrovství Evropy prohrou proti Chorvatsku 56:84.