CEWL proti „Anjelkám“

Ve středu 7. listopadu od 18:00 sehrají basketbalistky Žabin v rámci Středoevropského poháru (CEWL) první utkání proti slovenskému celku Young Angels Košice. Košické basketbalistky ve svém úvodním utkání porazily rakouský Graz 70:55.

 „My jsme z hlediska příprav na soupeře byli vzhledem k tréninkovým indispozicím hráček různého charakteru ve složitější situaci, ale i přesto doufám, že holky nechají na hřišti všechno a urveme další pohárové vítězství. Po těsné prohře v Nymburku jej určitě potřebujeme,“ přiblížil přípravu na soupeře trenér Žabin Viktor Pruša. Jisté je, že Žabinám bude v sestavě chybět kvůli zraněnému kolenu křídelnice Tereza Lančová.

Brněnská stopa v v Košicích

Košice po minulé sezóně prošly výraznou změnou kádru a na trenérskou lavičku usedla bývalá hráčka Žabin Zuzana Žirková, která u tohoto mladého týmu uplatňuje i své zkušenosti z Euroligy. Její tým vstoupil do nejvyšší slovenské ligy pěti vítězstvími v řadě a poté nestačil až na favorizovaný MBK Ružomberok. V úvodním turnaji EWBL pak získaly Východoslovenky ze tří utkání dvě výhry nad celky SBŠ Ostrava a PINKK Pécsi 424 a podlehly týmu Tsmoni-Minsk. „Jedná se o velmi mladý tým, který po této obměně zatím nenaplňuje roli outsidera a pozitivně překvapuje předváděnou hrou i výsledky. Na své mládí hrají velmi organizovaně, chytře a s velkou bojovností. Ve svém středu mají velmi slušnou američanku Samanthu Logic, která je důležitým hráčem při tvorbě útoku na pozici střílejícího křídla,“ poukazuje na kvalitu košického týmu Pruša.

Ze skupiny do Final4

Středoevropský pohár v letošní sezóně hraje šest týmů z České republiky (BK Žabiny Brno a Sokol Nilfisk Hradec Králové), Slovenska (Young Angels Košice a Piešťanské čajky), Rakouska (UBI Graz) a Německa (BC Pharmaserv Marburg), které jsou rozděleny do dvou tříčlenných skupin. Z každé skupiny postupují dva týmy do závěrečného Final4. „Postup do Final4 je pro nás jasným cílem, proto musíme středeční domácí utkání vyhrát,“ uvedl generální manažer Žabin Radek Šír.