Další EWBL odehrajeme v námi známých Piešťanech

V našem evropském kolotoči pokračujeme. Tentokrát však z Eurocupu přestoupíme na EWBL. Od úterý 7. prosince do čtvrtka 9. prosince sousední Piešťany pořádají druhý turnaj evropské soutěže pro Střední, Východní a Severní Evropu, kde narazíme na ruský BC Samara a běloruský Horizont.

Náročný program plný basketbalu zdaleka nekončí. Po německém výjezdu na další souboje naše žabky zavítají do slovenských Piešťan. První turnaj EWBL jsme pořádali poslední říjnový víkend na Rosničce my a připsali si první dvě výhry proti Olimpia Grodno a Kibirkštis MRU. Zatím se tak držíme v čele tabulky.

Na druhém turnaji v Piešťaněch nastoupíme v úterním utkání proti ruskému BC Samara a ve středu běloruskému Horizontu. Oba naši soupeři do ligy zasáhnou letos poprvé a konfrontace s nimi nebude jednoduchá. „Odehráli jsme těžký zápas proti Kelternu, který nás stál hodně sil. Bereme ale cenné vítězství, díky němuž jsme v první 16 a v play-off narazíme na maďarského soupeře. Tyto zápasy však odehrajeme až po zápasech EWBL, kde nás čeká další stage a to v Piešťanech. Máme za sebou spoustu těžkých zápasů, takže musíme víc regenerovat a nabrat síly, protože v Piešťanech nás nečekají vůbec lehcí soupeři. Celkově prosinec pro nás bude hodně náročný, jelikož odehrajeme spoustu důležitých utkání. Čekají nás do Vánoc ještě dva zápasy doma. Na ty se těším nejvíc a to hlavně díky atmosféře, kterou naši fanoušci dokáží vytvořit,“ popsala Kateřina Galíčková.

I přes velice náročné dny se ze Slovenska chceme vrátit vítězně. Zápasy v úterý 7. prosince i ve středu 8. prosince startujeme od 15:30 hodin. Přímé přenosy se pokusíme nasdílet na našem klubovém facebooku a instagramu, abyste mohli holkám na dálku posílat sílu. 

EWBL stage II. (Piešťany – Slovesko)

7.12. 2021

15:30 Žabiny Brno – BC Samara

18:00 Piešťanské čajky – Horizont Minsk

8.12.2021

15:30 Horizont Minsk – Žabiny Brno

18:00 BC Samara – Piešťanské čajky

9.12.2021

17:00 Samara – Horizont Minsk