Další těsná prohra s Hradcem

Snaha o vrácení těsné porážky z úvodu sezóny byla po celou dobu utkání znát, ale i když jsme ve vyrovnaném utkání předvedli opravdu bojovný výkon, ani dnes to na výhru nestačilo. Z Hradce Králové vezeme výsledek 80:76.

Pokud se dá o nějakém sportovním výkonu říct, že byl opravdu vyrovnaný, pak to byla první desetiminutovka dnešního utkání – ani jeden z celků se neujal vedení vyššího než dva body. Změna přišla v závěru prvního poločasu, kdy nás postihla první ataka střelecké hluchoty, bezmála čtyři minuty jsme nedokázali skórovat a domácí se ujali osmibodového vedení.

Celá třetí část hry se nesla v podobném duchu, domácí zvýšili náskok až na 16 bodů, což však nastartovalo trojici Vondráčková, Zohnová a Thompson, které společnými silami do konce čtvrtiny stáhly manko na hratelných 5 bodů.

Do závěrečného dějství se tak nastupovalo s šancí na obrat a byly to právě Vondráčková s Thompson, které dokázaly vedení zvrátit na naši stranu a postupně jej zvyšovat. Pět minut do konce utkání jsme vedli o sedm bodů a šlo hlavně o to vedení neztratit. Tvrdě proti však byla hradecká pivotka Petra Kulichová, která svým osmibodovým sólem náš náskok smazala a vyrovnanou koncovku lépe zvládly domácí hráčky.

Body
Sokol Hradec Králové: Kulichová 24, Minarovičová 20, Klaudová 19, Marečková 8, Effangová 4, Šotolová 3, Vojtíková 2
BK Žabiny Brno: Thompson 25, Vondráčková 17, Matuzonyté 13, Zohnová 7, Vacková 6. Adamcová 5, Royster 2, Šoukalová 1