Debakl Bystrice. Žabiny jsou v semifinále Poháru

Suverénním výkonem vstoupily basketbalistky Žabin Brno do finálového turnaje Federálního poháru v Hradci Králové. V úvodním čtvrtfinálovém duelu si jednoznačně poradily 103:57 se soupeřkami z Banské Bystrice a v sobotu tak mohou zabojovat o postup do letošního druhého pohárového finále.

Excelentní desetibodovou šňůrou vletěla do čtvrtfinálového duelu Federálního poháru proti Bánské Bystrici pivotmanka a čerstvá MVP Českého poháru Natálie Stoupalová. Přiměla tak slovenskou trenérku Zuzanu Žirkovou k prvnímu oddechovému času. Ani ten ale jejím svěřenkyním významněji nepomohl.

Žabiny svojí tvrdou celoplošnou obranou tlačily Slávistky na rozehrávce a i díky čtyřem ziskům Petry Záplatové pomalu navyšovaly svoje vedení. Brněnské hráčky navíc podržela jejich další silná zbraň – tříbodové hody. Michaela Vacková za první poločas proměnila 3/3 pokusů, stoprocentní s bilancí 2/2 byla i Bria Holmes. Brňanky si tak do šaten odnášely náskok o 21 bodů (52:31).

A jak výborně v Hradci začaly, tak i pokračovaly. Nástupem do druhé dvacetiminutovky si i přes přitvrzenou obranu slovenského celku na brněnské rozehrávce pohodlně došly pro vysokou výhru 103:57. „Do zápasu jsme vstoupily soustředěně a od začátku jsme hrály svoji hru, což se odrazilo na výsledku. V dalších zápasech chceme udržet stejné tempo a navázat tak na dnešní hru,“ okomentovala úspěch rozehrávačka Brňanek Eliška Hamzová.

V sobotním semifinále tak vyzvou od 16 hodin dle očekávání Piešťanské Čajky. Ty si poradily naopak s českou Slávií Praha 74:44. „Piešťany mají úplně jinou kvalitu. Chceme se na zápas co nejlépe připravit a pořádně zregenerovat. Už se ale moc těšíme na konfrontaci s kvalitním soupeřem,“ dodala Hamzová. Přímé přenosy všech utkání Federálního poháru můžete sledovat živě na TVcomu.

Žabiny Brno vs. Slávia Banská Bystrica 103:57 (26:11, 26:20, 31:15, 20:11)

Body: Vacková 19 (4/5 trojky), Stoupalová 18, Holmes 16 (3/3 trojky), Vondráčková 14 (2/2 trojky), Cunane 11, Knežević 10, Hamzová 7 (+ 7 asistencí), Záplatová 4, Šoukalová 4, Buřtová 0, Čechová 0, Mezihoráková 0