Derby o Brno i druhé místo

Sobotní duel 15. kola Chance ženské basketbalové ligy nepřinese pouze souboj o druhé místo tabulky, ale i bitvu o Brno. V prvním říjnovém derby vyhrálo KP Brno nejtěsnějším možným rozdílem. V odvetném utkání na Rosničce si Žabiny Brno svoji nadvládu z minulých let chtějí vzít zpět.

Minulé brněnské derby v úvodu sezony překvapivě vyhrály basketbalistky Králova Pole 65:64, když v závěru otočily košem s faulem utkání. Jsou to však Žabiny, které si v posledních letech podmanily ženský basketbal v Brně, a proto si pomyslnou korunu královen chtějí v sobotním utkání vzít zpátky. „KPčku máme co vracet. Musíme se ponaučit z chyb, které jsme v posledním vzájemném zápase dělaly. Na derby se moc těšíme, očekávám znovu velmi tvrdý souboj, který věřím, že dopadne tentokrát v náš prospěch,“ prozradila naladění v kabině Žabin Natálie Stoupalová.

Oba brněnské celky mají za sebou těžké středeční utkání v rámci čtvrtfinále Českého poháru. A zatímco Žabiny v něm porazily Hradecké lvice 81:62 a postoupily tak na Final4 do Chomutova, královopolský celek utrpěl prohru o jediný bod v Ostravě. Kdo stihne zregenerovat lépe a uhájí si tak druhé místo v tabulce ŽBL, se dozvíme v sobotu 21. ledna od 17 hodin. Přímý přenos duelu z Rosničky vysílá živě i web ČT sport.