DeWanna Bonner v dresu Orenburgu nastřílela Brnu 20 bodů

Do Orenburgu, tedy takřka ke hranicím Kazachstánu odcestovaly hráčky IMOSU na utkání Euroligy, kde předvedly dosud nejlepší výkon na půdě soupěře. Bohužel pouze v první půli.

Utkání patřilo zejména Kateřině Hindráková a Michaele Stejskalové a zejména díky této dvojici po šestiminutách vedl IMOS 12:8. Po první čtvrtině stále IMOS vedl, pravda že jen o jediný bod. Druhá čtvrtka začala ofenzivou domácích, kdy si vypracovaly orenburské hráčky náskok 6 bodů 31:25. Skóre se pak přelévalo až do poločasu a celkový rozdíl v půli byl 7 bodů.

„V prvním poločase jsme podaly nejlepší výkon v sezoně na hřištích soupeřů. Dařila se nám střelba, při našich nájezdech pod koš nás soupeřky zastavovaly za cenu faulů. Škoda, že se basketbal nehraje pouze na dva desetiminutové poločasy. To bychom mohli uhrát solidnější výsledky,“ řekl kouč Bobrovský.

Třetí a čtvrtá čtvrtka již patřila týmu z Ruska. Prosazovaly se hojně Johnson a Bonner (bývala hráčka IMOSu). Výsledné skóre 88:55 ovlivnila zejména výšková převaha domácích, jejichž 44 doskoků byly rozhodujícím klíčem úspěchu, který vyrovnal nepřesnou střelbu do brněnského koše.

Naděžda Orenburg – IMOS Brno 88:55 (20:21, 42:35, 67:50)