Utkání „severu proti jihu“ vyhrál IMOS

Na lavičce týmu Ostravy seděl trenér, který halu Rosnička zná velmi dobře. V loňské sezóně zde působil jako hlavní trenér týmu SŠMH Brno. Tentokráte však s týmem Ostravy potrápil české vicemistryně.

Brněnská základní pětka se postarala sice o náskok 6:0, ale tento brzy hráčky Ostravy smazaly. Svěřenkyně Tomáše Pětivlase se vhodně zvolenou obranou nenechaly Brňanky pronikat pod koš a i díky této strategii po čtvrtině byl mezi oběma týmy rozdíl pouhého bodu. V průběhu celé první půle se výrazně prosazovaly hostující hráčky Novikava, Kovačevič a Allen. Domácí koše nejvíce proměňovaly Hindráková a Stejskalová. V závěru poločasu pak s klaksonem stihla proměnit svůj pokus ostravská Kovářová a týmy šly do šaten za stavu 37:35.

V průběhu třetího období se již útok Brna dostával do lepších situací, přesto v šesté minutě svým košem srovnala Novikava na 37:37. To však bylo naposled, kdy utkání bylo vyrovnané. Ve zbytku třetí čtvrtky si svěřenkyně Jana Bobrovského vypracovaly náskok 5 bodů, který v konečné desetiminutovce narostl na 14 bodů.

Utkání se povedlo také nové posile Brňanek Ashleigh Fontenette, která společně s Anetou Mainclovou zajistily Brnu dohromady 31 bodů (15 Fontenete a 16 Mainclová).

IMOS Brno – Ostrava 68:54 (18:17, 37:35, 48:43)
Nejvíce bodů: Mainclová 16. Fontenetteová 15, Hindráková 11, Stejskalová 10 – Kovačevič 14, Lima 11, Novikova 10.

Trojky: 2/13 : 2/14
Osobní chyby: 20/31 : 8/11
Fauly: 13:27