Posílené Brno čeká Toruň s Terezou Peckovou

Toruň v loňské sezóně skončila v polské nejvyšší soutěži na čtvrtém místě. Nyní posílená o nové zahraniční hráčky vstupuje do Euroligy.

Největší posilou je pro polský tým americko-jamajská Maurita Reid, která již působila v euroligovém týmu Gospić z Chorvatska a vloni hrála finále Eurocupu s PEAC Pécs. Opory dále tvoří americké křídelnice Rebecca Harris a Amanda Jackson a velmi zkušená hráčka Tijana Ajduković ze Srbska, která zazářila na posledním šampionátu žen a přišla do Polska ze Spartaku. Tyto tři hráčky nasází soupeři v průměru 40 bodů v utkání. Nejzářivější Polkou v týmu je Aleksandra Pawlak s průměrem 8,7 bodů na zápas.
Pro brněnské fanoušky jistě bude nepřehlédnutelná křídelnice Tereza Pecková, která právě do Toruně odešla z Brna po konci loňské sezóny. V konkurenci spoluhráček dosáhla na průměr 16 minut a 5 bodů na zápas.

Toruň zatím odehrála tři utkání, z nichž vyhrála pouze doma s Kulübü Kayseri 83:78 a patří jí po třetím kole předposlední místo tabulky skupiny B. „Myslím si, že Toruň je jeden z těch soupeřů, se kterým bychom měli hrát vyrovnané utkání,“ uvedl před utkáním trenér Jan Bobrovský. Na tiskové konferenci představil novou americkou rozehrávačku Ashleigh Fontenette a oznámil také, že tým testuje podkošovou posilu – Švédku Ulricu Holmqvist. Středeční utkání začíná v 18:00 v hale Rosnička.