Do Final4 CEWL bez prohry. Porážíme Košice.

Přestože o postupujících už je nějakou dobu jasno, dohrávalo se dnes poslední střetnutí ve skupině B Středoevropské ligy CEWL, ve kterém jsme cestovali na východ Slovenska do Košic. Tam jsme jeli s jasným cílem zopakovat výkon z domácího utkání, ve kterém jsme Slovenky přehráli o 30 bodů.

Dobrý začátek, po poločase pokus o obrat

Vstup do zápasu nám vyšel parádně, už během první čtvrtiny jsme si vybudovali dvouciferný náskok. V poločase jsme odcházeli do šaten se 13 body k dobru (23:36) a nic nenasvědčovalo tomu, že by se průběh utkání měl dramaticky změnit. Do druhé půle však Košičanky vlétly s velkou dávkou energie a vzhledem k tomu, že jsme během prvních 5 minut nedokázali skórovat, soupeřky nás o vedení připravily a srovnaly na 36:36.

Závěr pevně v našich rukou

Více než remízu jsme však nepřipustili a v poslední desetiminutovce jsme opět převzali nad hrou plnou kontrolu. Postupně jsme se košickým basketbalistkám vzdalovali a utkání jsme získali poměrem 59:78.

Záplatová opět kralovala střelkyním

Střelecky se dnes nejvíce prosadily Petra Záplatová s 19 body (a 7 doskoky), Justina Matuzonyté s 13 body (a 8 doskoky) a Nikola Dudášová s 12 body (a 6 asistencemi). Marques Webb si odváží double-double za 10 bodů a 14 doskoků.

Na straně soupeřek nám největší porci bodů nasázela trojice Logic (15 bodů), Blanárová a Kozáková (obě po 10 bodech).

Do Final4 z 1. příčky

Do finálového turnaje tedy postupujeme bez ztráty bodu z 1. místa tabulky, spolu s námi postupují i naše dnešní soupeřky z Košic. Čtveřici týmů pro Final4 pak ze skupiny A doplní Hradecké lvice a Piešťanské Čajky, které rovněž čeká ještě závěrečný vzájemný souboj ve skupině. Ten už však na složení postupující dvojice nemůže nic změnit.

(Foto: goodangelskosice.eu)