Do třetice všeho vítězného. KP opět na lopatkách

Český basketbal viděl v poměrně krátké době už třetí brněnské derby mezi Žabinami a KP. A opět jsme to byli my, kdo se radoval z vítězství, i když tentokrát mělo utkání úplně jiný průběh, než na jaký jsou fanoušci obou týmů zvyklí.

První čtvrtina proběhla podle očekávání vyrovnaně, v té druhé však přišel ze strany domácích Královopolanek střelecký zkrat. My jsme jim povolili pouhých devět bodů a dostali jsme se až do šestnáctibodového vedení. Krátce před koncem poločasu se však s bolestivou grimasou skácela na palubovku pivotka Justina Matuzonyté (6 bodů a 8 doskoků) a se zraněným kolenem odcestovala do nemocnice a do utkání už nezasáhla. Ve druhém poločase se tak oprávněně očekával nástup výškové převahy domácích.

Jenže se tak nestalo. Hráčky KP pokračovaly ve střelecké mizérii a nám, i když jsme jí nijak závratně nevyužili, to stačilo na navýšení náskoku až na třiadvacet bodů. Za takového stavu se zdálo, že je rozhodnuto.
To by ale nebylo to správné derby, jako by si řekly oba celky.
KP zahájilo stíhací jízdu a my, ač jsme ještě krátce po začátku závěrečné desetiminutovky vedli o téměř tři desítky bodů, jsme si vybrali svou slabou chvilku. Téměř sedm minut jsme neskórovali a nabídli soupeřkám mnoho šancí k úpravě skóre. Ty příležitost využily a dvě minuty před koncem utkání svítil na tabuli rozdíl pouhých deseti bodů.

Obrat jsme ale nedopustili a z Králova Pole vezeme důležité vítězství 72:60.

Nejlepší střelkyní na dnes byla s 18 body Petra Záplatová, po 10 přidaly Kateřina Zohnová a Kateřina Galíčková. KP střelecky táhla 14bodová Gabriela Andělová, 10 zaznamenala Chatilla van Grinsven.

Viktor Pruša, trenér BK Žabiny Brno: „My jsme v první řadě rádi za výhru, protože z pohledu umístění pro play-off to pro nás byl existenční zápas. To utkání se vyvíjelo tak, že jsme nějakých třicet minut a do stavu +27 bodů byli na koni, pak jsme se v té hře nějak ztratili. Přestože jsme měli dobré otevřené pozice, byli jsme zbrklí, chtělo to trošku se uklidnit. To se ale nestalo, KP na to zareagovalo a přitvrdilo, kouskovala se hra a my jsme byli nervózní. Pravda je ale taková, že zápas jsme vyhráli a jdeme dál v boji o co nejlepší umístění.“

Dušan Medvecký, trenér KP Brno: „Mně se dneska těžko hodnotí, protože my jsme v prvním poločase byli hrozní. Žabiny nám nenechaly rozehrát Míšu Starou, to byl ten rozdíl prvního poločasu. Ve druhém poločase pokračovalo trápení, pak jsme to kosmeticky korigovali. Jsem zklamaný, ale když máte 1:18 z trojek, tak nemůžete vyhrát.“

Ve druhém kole oba brněnské celky čekají venkovní utkání, Žabiny v sobotu 29. února vyjíždějí na palubovku BLK Slavia Praha, KP Brno do Hradce Králové.