Utkání o hodně. A zase s KP

Pokud chceme ještě pomýšlet na třetí místo pro play-off, nesmíme ve středu 26. února v prvním kole nadstavby Renomia ŽBL proti KP Brno zaváhat. Tak nám velí postupová matematika.

Potvrdit fakt, že se nám v poslední době proti KP daří ale nebude jen tak. I přesto, že jsme poslední dvě utkání (semifinále Českého poháru a odvetu v ŽBL) dokázali vyhrát my, mírným favoritem bude i tentokrát královopolský celek. Ten má jednak výhodu domácího prostředí, druhak je na tom v tabulce o něco lépe a s větším přehledem zvládl i poslední kolo ŽBL, když jasně zvítězil v Chomutově, zatímco my jsme se protrápili k výhře nad Slovankou.

„Kvůli smolnému úvodu sezóny nyní doháníme ztrátu a výhra v tomto derby by nás mohla nasměrovat správným směrem. Vzájemnou bilanci jsme byli schopni otočit v náš prospěch a dokázali jsme si, že s KP můžeme hrát. Je to letos čtvrtý vzájemný duel a myslím, že týmy už se nemají příliš čím prekvapovat. Budou rozhodovat detaily. My musíme ustát osobní souboje na jednotlivých pozicích, hrát chytře a být mentálně odolní i v těžkých chvílích, jako tomu bylo v minulých dvou kláních. Hráčky mají mou důvěru a všichni se těšíme na další napínavý zápas ve skvělé kuliuse,“ uvedl před utkáním trenér Viktor Pruša.

Utkání začíná v 17:30 v hale Vodova.