Dohrávka 4. kola s Lokomotivou

V dohrávaném čtvrtém kole přivítáme na domácí palubovce soupeřky z mateřského klubu Petry Záplatové – Lokomotivy Trutnov.

Basketbalistky Trutnova mají za sebou tři povedená utkání, ve kterých nejprve porazily Slovanku (86:70), poté Strakonice (84:59) a nakonec mohutně vzdorovaly favorizovanému Nymburku, se kterým 35 minut hrály naprosto vyrovnanou partii a kterému nakonec podlehly 64:51.

„Čeká nás soupeř navnaděný dobrým výkonem z Nymburka, my si naopak budeme chtít po volném víkendu spravit chuť z posledního utkání na Slovance, které pro nás bylo především střelecky nevydařené, a vrátit se k výkonům, kterými jsme se prezentovali na turnaji EWBL. Přestože jsme favoritem, soupeř nebude mít stejně jako Slovanka co ztratit a bude hrát uvolněně,“ předpokládá trenér Žabin Viktor Pruša.

Soupeřky se doposud opíraly o střelecké výkony Terezy Šípové, Kateřiny Kozumplíkové a amerického dua Jordan Adams a Nichole Brittany Carter. „Trutnov se snaží hrát na poměry ŽBL rychlý basketbal a zastavení přechodové fáze bude jedním ze základních faktorů úspěchu. Jelikož hraje soupeř bez jediného klasického centra, naše aktivita v útočné fázi bude směřovat jednoznačně do vymezeného území. Stejně tak budeme chtít donutit stylem hry a agresivitou v obranné fázi Lokomotivu do větší rotace, jelikož základní pětka je její jednoznačnou devízou,“ přibližuje Pruša herní strategii.

Utkání: Basket Žabiny Brno – BK Loko Trutnov
Datum, čas a místo: 24.10.2018 18:00, Hala Rosnička, Brno
Umístění v předchozí sezoně – 9. místo
Kolo: 4. kolo ŽBL (dohrávka)