Vítězná dohrávka s Trutnovem

Před utkáním s Trutnovem trenér Viktor Pruša avizoval, že basketbalistky Lokomotivy budou pravděpodobně hrát uvolněně a s pocitem, že proti očekávaným favoritkám nemají co ztratit, stejně jako v zápase proti Nymburku. My jsme se museli vyrovnat s nepřítomností zraněné Webbové.
„My jsme na základě videa ze zápasu s Nymburkem věděli, co dneska od Trutnova očekávat. Věděli jsme, že nás nečeká vůbec nic lehkého, a to se přesně ukázalo,“ potvrdil svůj předpoklad Pruša po utkání.

Trutnovské basketbalistky vstoupily do utkání s velkým odhodláním a vyrovnaná úvodní čtvrtina skončila poměrně vysokým bodovým skóre 34:31.
Až ve druhé části hry Michaela Vacková střelou za tři body vytvořila první dvouciferný náskok (42:32), americké posily Trutnova Carterová s Adamsovou však byly proti, a byly to především ony, kdo se přičinil o stáhnutí náskoku Žabin na poločasové 4 body (58:54).

„Mám pocit, že se první poločas hrál úplně bez obran, pěkné utkání pro diváka, ale ne pro trenéry. My jsme v obranné fázi nechali dostat do hry obě zahraniční akvizice Trutnova,“ zhodnotil první poločas Viktor Pruša.

Ve třetí čtvrtině jsme se opět pokusili soupeřkám utéct, což se i 12 body (z celkových 22 v této čtvrtině) Petry Záplatové povedlo, a do závěrečného dějství jsme vstupovali za stavu 80:68.
Na hostující hráčky přišla krátce po začátku poslední čtvrtiny střelecká krize, když si za pět minut nepřipsaly ani bod. My jsme zásluhou (nejen) 29 bodů Petry Záplatové, 21 bodů a 8 doskoků Justiny Matuzonyté double-doublu Michaely Vackové za 22 bodů a 12 doskoků atakovali stovku, ke které nám nakonec scházel jediný bod.
Lokomotivu Trutnov jsme porazili 99:83.

„Do druhého poločasu jsme si řekli, že chceme nastoupit trošku jinak, že zastavíme přechodovou fázi soupeře, na které je logicky z důvodu malých výškových dispozic jejich hra postaven, což se nám docela dařilo. Zápas byl dlouho vyrovnaný a otevřený. Nám vycházely situace, kdy v prvním poločase jsme využívali vnitřní prostor a všechny míče jsme směřovali na Justinu Matuzonyté a ve druhém poločase, kdy se na to Trutnov připravil, nám naštěstí chodily ty situace kick-out nebo inside-out po výhozu na trojkový oblouk,“ uzavřel hodnocení zápasu Pruša.