Dohrávka s Hradcem již tuto středu

Na třetí pokus otevřou basketbalistky brněnských Žabin tribuny haly Rosničky. Po dvou zrušených utkání se konečně dočkají letošní domácí premiéry. Ve středu 12. října od 18 hodin totiž sehrají dohrávku prvního kola Chance ženské basketbalové ligy s Hradcem Králové.

Start letošní sezony se rozhodně nevyvíjel podle Žabinských představ. Oba dva úvodní domácí zápasy proti největším rivalům – Sokol Hradec Králové a ZVVZ USK Praha totiž musely Žabiny z důvodu nemoci soupeřů odložit. Na náhradní termín za 1. kolo nejvyšší české ligy s Hradeckými lvicemi ale brněnské basketbalistky nemusely čekat dlouho. Ve svém letošním prvním domácím utkání je přivítají ve středu 12. října od 18:00 hodin.

Žabinští fanoušci se tak mohou v premiéře nového ročníku na Rosničce těšit na reprízu loňského semifinále a duel stříbrného celku s bronzovým. „Hradec byl v posledních letech (s výjimkou USK) vždy nejtěžším a nejnepříjemnějším soupeřem. Jsme teprve na začátku sezony a zatím těžko hodnotit sílu jednotlivých týmů, ale předpokládám, že Hradec bude opět jedním z aspirantů na medailové pozice. A s tím vědomím k zápasu musíme přistoupit. Nezříkáme se role papírového favorita, tyto předpoklady je ale vždy potřeba potvrdit především na hřišti,“ podotkl k utkání asistent Žabin Jakub Gazda.

Hradecké basketbalistky si zatím připsaly dvě výhry nad týmy Ostravy a Slovanky. Žabiny po jasném lupu v Chomutově nastoupí v plné sestavě. Kdo si připíše letošní první prohru, můžete sledovat přímo na hale Rosnička, či na online přenosu TVcomu.