Dohrávka s Hradcem Králové

Pocity z brněnského derby jsme ještě nestihli ani vstřebat a už se opět připravujeme na dalšího nelehkého soupeře. Ve středu 13. ledna odehrajeme odložené utkání se Sokolem Hradec Králové. Tentokrát přivítáme hradecké lvice na naši domácí palubovce od 17hodin. Dohrávat budeme teprve 10. kolo Renomia ŽBL, které bylo z důvodu pozitivních testů na Covid-19 u některých hradeckých hráček na poslední chvíli zrušeno.

Ke konci minulého roku jsme na hradeckém hřišti předvedli opravdu skvělý výkon. Utkání nabídlo sledujícím skutečně skvělou podívanou, kdy oba týmy předváděly velmi agresivní a rychlý basketbal. Kromě skvělého individuálního nasazení každé z hráček se nám vedlo i ve střelbě. Nedařilo se nám však udržet nízké procento ztrát. V tomto utkání bylo zapsáno dokonce 25 ztrát na naší straně, ze kterých lvice proměnily 24 bodů. Což byl jistě jeden z těch hlavních důvodů, proč nám tenkrát vítězství uniklo opravdu jen o malý kousek.

Nutno podotknout, že i přesto, že jsme v sobotu s KP Brno neuspěli, pohlídali jsme si vzájemnou bodovou bilanci. A tedy stále se nabízí možnost, že za určitých podmínek bychom se ještě stále mohli vyšplhat na 3. místo v tabulce, a proto nám jde v utkání s Hradcem o hodně.

„Zápas s Hradcem nebude určitě nic jednoduchého. Naposledy u nich jsme hrály vyrovnaný zápas, který se tahal nahoru dolů. Základem bude jednoznačně obrana, a to hlavně pokrytí střelců a následný doskok, ze kterého budeme moci hrát rychle dopředu. I přesto, že v tomto duelu nejsme papírově jasným favoritem, očekávám vyrovnaný zápas plný nasazení a bojovnosti“, predikuje pivotka Natka Stoupalová.

 

Utkání můžete sledovat online na TVcom.cz od 17hodin.