Doma poprvé s Chomutovem. Musíme se soustředit na sebe, zní z šatny

Další těžká zkouška čeká v sobotu 30. září basketbalistky Žabin Brno. Na domácí palubovce letos poprvé v nové sezoně 2023/2024 přivítají Levhartice Chomutov. A cílem není nic jiného, než odčinit překvapivě nezdárný vstup do Chance ŽBL.

Po smolném konci přípravy vykročily špatnou nohou Žabiny Brno i do nové sezony nejvyšší české ligy. Po neúspěchu na půdě loni čtvrtého týmu Sokola Hradce Králové v sobotu poměří síly s papírově ještě silnějším soupeřem. Na letošní první domácí zápas sezony na Rosničku zavítají Levhartice Chomutov, které v úvodním kole jednoznačně přehrály nováčka ligy z Brandýse. Žabiny jsou však vzhledem k minulosti stále jasným favoritem na vítězství.

A přesně toho chtějí v domácí atmosféře docílit. „Minulý týden byl pro nás hodně náročný. Trénovaly jsme v šesti hráčkách, což se následně projevilo v zápase s Hradcem. Pro nás jako mladý a nový tým je dobrý trénink základ pro dobře odvedenou práci na hřišti. Zároveň se ale musíme soustředit na sebe. Musíme poslouchat, co po nás trenéři chtějí, respektovat naše pravidla z kabiny a hrát týmově, což je naše největší zbraň,“ upozornila Nikolina Knežević.

Divácky atraktivní utkání loni stříbrného celku s bronzovým můžete sledovat přímo z dějiště haly Rosničky v sobotu 30. září od 17:00 anebo v živém přenosu na ČT sport Plus či TVcomu.