Další test pro Žabiny, doma přivítají USK Prahu

Hala Rosnička hostí v sobotu 21. října letošní první reprízu loňského finále mezi domácími basketbalistkami Žabin Brno a úřadujícími mistryněmi ze ZVVZ USK Praha. Brněnské soupeřky nastoupí do utkání bez dvou hlavních opor posledních let. Jak se to promítne do vzájemného duelu, zjistíme od 17 hodin v předehrávce 14. kola Chance Ženské basketbalové ligy.

Královny českého basketbalu posledních let se po loňském dalším triumfu rozloučily s jejich hlavní oporou Alyssou Thomas. Vinou zranění se musí obejít i bez její podkošové partnerky Brionny Jones. Pražačky se tak po mnoha letech představí bez své dominantní dvojice, která nejen v českém prostředí výrazně vynikala. „USK přišlo o velkou podkošovou sílu, kterou ale zatím dobře nahrazuje Magbegor a po zranění vracející se Hof. Ambice USK v této sezóně budou opět nejvyšší a dokazují to zatím každý zápas. Myslím si, že budou letos sázet více na týmový výkon,“ prozradila Simona Sklenářová, jenž do Žabin přišla právě po minulé sezoně z USK Prahy.

Sklenářová v novém působišti zatím předvádí skvělé bojovné výkony. V mladé sestavě brněnského týmu po čtyřech zápasech české ligy drží s bilancí 25 minut na utkání bodový průměr 8,5 a k tomu pravidelně přidává alespoň 4 doskoky. „Na zápas proti USK se těším. Skoro se všemi holkami se znám a mám s nimi dobrý vztah. Určitě si zápas užiju, ale my se budeme soustředit hlavně na náš výkon, abychom po celých čtyřicet minut udržely koncentraci a dokázaly se soupeřem držet krok,“ prozradila třiadvacetiletá křídelnice.

Naposledy brněnský celek odcházel ze vzájemného duelu vítězně před desíti lety ve finále české ligy roku 2013, které stejně jako ty následné odvládly Pražačky. Žabiny se ale sezonu od sezony na svého dlouholetého rivala dotahují a již v minulém roku dokázaly, že s euroligovou špičkou umí držet krok.

Svoji bojovnost a schopnost konkurovat účastníkovi posledních dvou finálových turnajů Euroligy by chtěly prokázat i v sobotním zápase. „Jsme na dobré cestě. Posouváme se zápas od zápasu v tom, co chceme hrát a věřím, že to tímto zápasem potvrdíme. Klíčové bude odvést dobrou práci v obraně, hrát agresivně a sebevědomě,“ dodala Sklenářová.

Dveře do haly Rosničky se otevřou hodinu před utkáním, tedy od 16 hodin. Kdo nestíhá do Brna dorazit, může tradiční derby sledovat od 17 hodin v přímém přenosu ČT sport Plus.