Eurocup: skupina K

Ve čtvrtek 19. srpna probíhalo v dopoledních hodinách losování skupin na Eurocup. V tuto chvíli již známe naše soupeře v Konferenci 2! Jsou jimi Rutronik Stars KelternMithra Castors Braine a jeden ze dvojice Spar Gran Canaria či London Lions

A co na los říká hlavní trenér Pruša? „S losem převládá spokojenost, přestože co se týče šancí na postup, přistupujeme k týmům s respektem, vědomi si jejich síly a větších zkušeností s pohárovou Evropou. Skupina je velmi zajímavá jak kvalitou, tak různorodostí herních stylů“.

„Byl nám nalosován postupně několikanásobný mistr z Belgie a papírový favorit Castors Braine, který ještě nedávno opakovaně působil v Eurolize a kromě mladých talentů z Belgie – Mbaky, Buggenhout a Ramette hledal posily v zahraničí. Na druhou stranu vzhledem k ostatním týmům z prvního koše je to soupeř z kategorie hratelných. Několikanásobný mistr Německa Keltern je každoročně tým s obrovskou fluktuací cizinek z mnoha zemí a tento rok tomu není jinak, pouze jedna Němka na celý tým. Můžeme očekávat hodně taktický a systematický basketbal. Za favorita souboje z kvalifikace potom považuji Gran Canarii ze silné Španělské ligy, přestože se jedna o tým spíše z druhé poloviny tabulky. London Lions jsou velkou neznámou, poprvé na mezinárodní scéně“, popisuje jednotlivé týmy ve skupině hlavní trenér.

Dodává, že „před sebou tak máme konfrontaci s třemi rozlišnými styly ze tří zemí, což znamená obrovské množství nových zkušeností a možnosti kvalitativního progresu. Tedy přesně ty důvody, proč jsme se rozhodli hrát Eurocup, kvůli těžkým zápasům. Takže velkou kvalitu soupeřů kvitujeme a jdeme do toho s cílem postoupit“.

Na první utkání se můžete těšit v polovině října, a to hned ze startu na domácí palubovce proti belgičankám Mithra Castors Braine.