EWBL: den druhý – Dynamo skoleno

Na Rosničce dnes druhým dnem pokračoval třídenní turnaj Evropské ženské basketbalové ligy. V prvním utkání slovenské Piešťanské Čajky zvítězily nad ruským celkem BK Nika Syktyvkar 60:53 a ve druhém jsme jasně přehráli druhého z ruských účastníků turnaje Dynamo Moskva 81:60.

Po vyrovnané první čtvrtině se Rusky pokoušely smazat tříbodový náskok, který jsme si přinesli do druhé desetiminutovky, a dokázaly se dostat do nejtěsnějšího vedení o jediný bod. Pak ale kapitánka Klára Křivánková zvrátila úspěšnou střelou vedení na stranu svého týmu a v tandemu s Kym Royster společnými osmi body položily základ našeho poločasového vedení 40:30.

Ve třetí čtvrtině jsme vedení zdvojnásobili a pohodlný náskok jsme si udrželi až do konce utkání. Střeleckým statistikám dnes vévodila pětice dvouciferných hráček v čele s 15bodovou Justinou Matuzonyté, která útočila s 9 doskoky na double-double. 12 bodů nastřílela Kym Royster, po 11 bodech Beáta Adamcová a Janee Thompson a 10 bodů přidala Klára Křivánková.

Na straně soupeřek se nejvíce prosadila dvojice 12bodových střelkyň Tokhtashová, Brychová.

„Opět musím říct, že jsme rádi, že máme druhou výhru nejen v EWBL, ale i v sezóně, ale hlavně si myslím, že jsme dneska potěšili diváky poměrně dobrým basketbalem. Dneska to mělo energii, mělo to tempo, na obranné polovině jsme respektovali naše pravidla. Jsem rád, že nám vyšel první poločas a měli jsme na co navazovat. Bylo to jako přes kopírák jako včera, s tím rozdílem, že včera jsme ve druhém poločase spadli do pochodového basketbalu, dneska jsme chtěli hrát agresivně a rychle a taky jsme tak hráli,“ hodnotil po utkání trenér Žabin Viktor Pruša.

Nedělní program začne v 11:00 utkáním mezi Dynamem Moskva a Nikou Syktyvkar, Žabiny uzavřou turnaj duelem s Piešťanskými Čajkami ve 14:00