EWBL: druhá štace v Piešťanech

Evropská ženská basketbalová liga EWBL pokračuje 8. a 9. prosince druhým turnajem ve Slovenských Piešťanech, kde se pokusíme udržet svou neporazitelnost na mezinárodním poli. V cestě nám tentokrát budou stát basketbalistky z Nizozemska a Ruska. Na turnaj jedeme s cílem uspět v obou utkáních a nasměřovat se před zápasy s papírovými favority Rigou a Luleå k účasti v play-off a co nejlepšímu výchozímu postavení v něm. „Vzhledem ke zdravotním komplikacím hráček se musíme maximálně koncentrovat na každý detail,“ připomíná trenér Viktor Pruša zranění Dudášové, Malečkové a Lančové.

Křídelnice Tereza Lančová se vrací do tréninku po zranění kolene, Karolína Malečková si koleno zranila při posledním utkání CEWL v Grazu, do Piešťan sice odcestovala, ale její start je nejistý, a Nikola Dudášová nastupuje se speciální maskou kvůli zlomenému nosu.

První utkání nás čeká v sobotu 8. prosince ve 14:30 proti Amsterdamu Angels. Tento celek je výběrem nizozemských hráček do 23 let. „Z jejich věkového průměru vyplývá rychlejší tempo hry a živelnější postupný útok založený na individuální vybavenosti jednotlivých hráček,“ očekává Pruša a přibližuje plánovanou herní strategii: „Chtěli bychom míče hodně směřovat do dolního postavení, kde mají Angels dispozičně slabší hráčky, a donutit je agresivitou k chybám.“ 
Utkání můžete sledovat žive na Youtube.

Nedělním soupeřem (od 11:00, živě zde) bude Dynamo Moskva, které je na rozdíl od nizozemského celku zkušeným soupeřem. „O co je nižší jejich tempo hry, o to trpělivější a zkušenou hru preferuje tým v postupném útoku. Zde naopak budeme chtít jednoznačně soupeře dostat do pohybu, hrát up-tempo basketbal s rychlým zakončením. Hlavním předpokladem vítězství bude pokrytí podkošového prostoru i uhlídání individuálně nejvyspělejší hráčky soupeře Marii Savinovové,“ poukazuje Pruša mimo jiné na kvality třicetileté Rusky.