EWBL: Porážíme Amsterdam Angels

V prvním utkání piešťanského turnaje EWBL jsme se střetli s nizozemskými Amsterdam Angels. Soupeřky s námi držely krok pouze v první čtvrtině, pak jim začaly docházet síly, my jsme naopak nepolevili a utkání jsme dotáhli k vítězství 82:58. Po první části hry svítilo na tabuli skóre 25:19 a oba týmy v ní předvedly poměrně vyrovnaný výkon. Nizozemské basketbalistky střelecky držela nad vodou devatenáctiletá Ilse Kuijt, v konečném zúčtování jediná dvouciferná střelkyně Angels, která v první čtvrtině nasázela do našeho koše 10 bodů. Našemu skóre prospěla i dobrá úspěšnost trestných hodů, kterých jsme v první čtvrtině proměnili 9 z 10.

Ve druhé čtvrtině od začátku úřadovala čtveřice Záplatová, Dudášová, Webb a Matuzonyté a náš náskok začal postupně narůstat do pohodlného vedení. Do šaten se v poločase odcházelo za stavu 44:31 a naším cílem pro druhou půli bylo rozdíl ve skóre dále navyšovat.

Druhá půle jasně pro nás

A dařilo se to hned od počátku i díky 9 bodům Natálie Stoupalové, která navíc proměnila všech 5 svých tresných hodů. Třetí desemintovka jako by Andělům sebrala všechny síly a my jsme během první půlky závěrečné části hry navýšili své vedení až na 31 bodů. Nizozemky dokázaly v závěru skóre ještě kosmeticky upravit na konečný rozdíl 24 bodů, víc už ale nestihly.
I čtvrté utkání v EWBL tak vyhráváme a dál držíme svou neporazitelnost v této soutěži.

Do zápasu jsme nastoupili ve zúžené sestavě oslabené o rozehrávačku Karolínu Malečkovou, která v posledním utkání CEWL Grazu utrpěla zranění kolene. „Utkání proti mladému, rychlému a agresivnímu soupeři jsme zvládli dobře po všech stránkách, o čemž svědčí i fakt, že jsme vyhráli všechny jednotlivé čtvrtiny. Průběh zápasu jsme měli po celou dobu pod kontrolou. Ceníme si rozložení bodů mezi všechny hráčky a především také výrazného zlepšení procenta trestných hodů (téměř 80 %), které nás dnes proti takto agresivnímu soupeři v klíčových okamžicích podrželo, a my jsme tak nedovolili soupeři vrátit se do zápasu,“ hodnotí utkání asistent trenéra Jakub Gazda.

Statistiky

BK Žabiny Brno: Záplatová 19 bodů (+ 6 asistencí), Adamcová 12 b., Webb 10 b. (+11 doskoků), Matuzonyté 10 b. (+8 doskoků), Stoupalová 9 bodů, Vacková 7 b., Křivánková 7 b., Dudášová 4 b., Šoukalová 4 b.
Amsterdam Angels: Kuijt 19 b. Guijt 7 b., Van Schie 6 b., Driessen 6 b., Hoek 6 b., Schipholt 4 b. (+10 doskoků), Schlagter 4 b., Koenen 3 b., Van Veen 3 b.

Střelba z pole 45 % X 35 %, střelba za 2 body 52 % X 36 %, střelba za 3 body 5/17 (29 %) X 5/16 (31 %), trestné hody 23/29 (79 %) X 3/7 (42 %), doskoky 42 X 40, asistence 22 X 14, body po ztrátě soupeře 26 X 12, body z rychlého protiútoku 12 X 10, body po útočném doskoku 12 X 6.

Zítra proti Dynamu

Piešťanský výjezd zakončíme zítra v 11:00 utkáním s Dynamem Moskva. Trenér Viktor Pruša očekává o něco pomalejší utkání, ale zato zkušenější hráčky: „O co je nižší jejich tempo hry, o to trpělivější a zkušenou hru preferuje tým v postupném útoku. My budeme chtít jednoznačně soupeře dostat do pohybu, hrát up-tempo basketbal s rychlým zakončením. Hlavním předpokladem vítězství bude pokrytí podkošového prostoru i uhlídání individuálně nejvyspělejší hráčky soupeře Marii Savinovové.“