FIBA U18 Women Challengers

Ve dnech 27.7. – 1.8. bude v Klatovech probíhat FIBA U18 Women Challenger, kterého se zúčastní celkem 6 evropských zemí. Žabiny v tomto turnaji zanechají značnou stopu. Realizační tým ženského výběru do 18 let zabezpečí naše známé trio – hlavní trenér Viktor Pruša, kterého v roli asistenta doplňuje Jakub Gazda a na postu kondičního trenéra Jiří Panáček. Z žabinských hráček se do finální nominace probojovaly Laura Mikšíková a Zuzana Křížová. Český výběr odehraje celkem pět utkání proti celkům z Irska, Litvy, Maďarska, Srbska a Turecka. A jaká jsou očekávání od českého týmu?

“Co nejlepší umístěni v turnaji je samozřejmě jedním z hlavních cílů, ale v této době jde ruku v ruce se snahou vrátit naše mladé hráčky do normálního basketbalového života a zároveň se na turnaji prezentovat stylem basketbalu, kterým se prezentujeme dlouhodobě – agresivní celoplošnou obranou s rychlým přechodem na útočnou polovinu a snahou o minimalizaci postupného útoku”, komentuje asistent trenéra Jakub Gazda.

V uplynulých dvou sezónách neměly holky možnost sehrát žádné utkání na mezinárodní úrovni, a proto je záhadou, kdo je favoritem celého turnaje. Vzhledem ke koronavirové situaci je těžké říci, jaké podmínky k trénování měly ostatní týmy. Příprava českého týmu probíhala přímo v dějišti turnaje, a to v Klatovech. Výjimkou byly pouze dva turnaje v Chorvatsku a Německu, kde si výběr do 18 let vyzkoušel zápasové podmínky a zatížení. Jak se bude českému týmu dařit, se uvidí již v prvním utkání 27.července proti Srbsku ve 20 hodin.

Českému výběru držíme palce a přejeme hodně štěstí!