Eurocup bez kvalifikace!

Nová sezóna se blíží, kádr se naplňuje a my pro vás máme jednu skvělou novinku. Hned po ukončení předešlé sezóny jsme se nechali slyšet, že usilujeme o působení v Eurocupu. Jsme velice rádi, že již v tuto chvíli můžeme potvrdit naši účast v této druhé nejvyšší pohárové soutěži kontinentu. Dokonce vstoupíme přímo do základní části bez nutnosti kvalifikace.

„Do letošního ročníku Eurocupu se přihlásil nevídaný počet týmů. My jsme tak čekali, zda budeme nasazeni přímo do základní části nebo budeme muset hrát kvalifikaci. Nakonec jsme velice rádi za to, že se kvalifikaci vyhneme, protože tam se samozřejmě může stát cokoli“, komentuje vstup do Eurocupu generální manažer Radek Šír.

Eurocup je rozdělen do 2 konferencí, jejichž složení v maximální možné míře vychází z geografické blízkosti. Žabiny jsou zařazeny do Konference 2 společně s druhým českým týmem KP Brno. V této skupině se aktuálně nachází 17 týmů, které budou doplněny o zbylých 7 vítězů kvalifikačních dvojic. Stejně tomu tak bude v Konferenci 1.

Celkově se do Eurocupu přihlásilo 61 týmů, základní část však odstartuje s 48 týmy rozdělenými do zmiňovaných konferencí. Herní schéma bude rozděleno na 12 skupin po 4 týmech. Na losování skupin a dvojic pro zmiňovanou kvalifikaci si budeme muset počkat do 19. srpna, ale již teď víme, že nás nečeká jednoduchý úkol. Narazit můžeme například na MBK Ružomberok (Slovensko), Rutronik Stars Keltern (Německo), BCF Elfic Fribourg (Švýcarsko) nebo Basket Namur Capitale (Belgie), jenž se v sezóně 2020/2021 umístili na 1. místě nejvyšší ženské basketbalové ligy ve svých zemí.

„Jsem velice rád, že po několika letech, kdy Česká republika byla zpravidla zařazena do skupin východní Konference, jsme se dostali do Konference západní. To je pro nás velice zajímavé, a to především z toho důvodu, že se chystáme navíc hrát i EWBL, kde se zpravidla objevují týmy východnějších zemí“, dodává Šír.