Final Four prostě pro Brno

Uplynulý víkend patřil v ženském basketbalu Online charitativnímu Final Four, ve kterém mezi sebou soutěžily v nejen basketbalových disciplínách čtyři nejlepší celky základní části nedokončeného ročníku Renomia ŽBL. 

Den první

Do Final Four jsme vstoupili v pátek 24. dubna přesně na den rok od zisku stříbrné medaile, kterou jsme si odváželi z Královky po sérii proti ZVVZ USK Praha. Se stejným soupeřem jsme začali i tento netradiční miniturnaj, když v ne úplně basketbalové (ale zato 100% karanténní) disciplíně charitativního Final Four asistent trenérky ZVVZ USK Praha Pavel Kubálek porazil Míšu Vondráčkovou v nožičkování toaletního papíru 9:7.

Klára Křivánková pak svedla vyrovnanou bitvu s Veronikou Šípovou v o poznání basketbalovějším duchu. Ani její parádní zadovka přes hlavu ale nestačila na víc než na remízu 2:2.

Na závěr přišel na řadu fyzicky náročný souboj v angličácích mezi kondičními trenéry Matějem Halajem a Jirkou Panáčkem. Jirka nakonec vydřel v této disciplníně pro Žabiny výhru 26:27.

A protože pravidla říkají, že nejen každý vítěz, ale i každý remizující bere bod, skončilo první utkání smírně 2:2.

 

Druhé páteční utkání sehrály celky KP Brno a Sokol Hradec Králové a lépe něj vyšly královopolské hráčky.
Po prvním dni se tak na čele tabulky objevily hned tři dvoubodové týmy.

Den druhý

Druhá várka zápolení byla původně na programu v sobotu, ale kvůli technickým problémům s nahráváním videí nakonec organizátoři z Nadace Koše proti dorgám rozhodli o přeložení na neděli.

Pořadatelé naordinovali hráčkám pět střeleckých pokusů z poloviny hřiště, a zatímco hradecké Pamele Effangové štěstí nepřálo, Klára Křivánková měla mušku přesnější – jednu dalekonosnou střelu proměnila v průběžné vedení nad Sokolem Hradec Králové.

Druhá disciplína řádně zamotala hlavy basketbalovým maminkám, které za zdatného sekundování svých potomků dokazovaly smysl pro rovnováhu v disciplíně s názvem chobot. Míša Vondráčková i Klára Marečková proměnily pouze první ze svých pokusů a připsaly tak svým týmům bod za remízu.

Zkoušeli jste někdy minutu dělat dřepy? A zkoušeli jste je někdy dělat s knihou na hlavě? Není to zrovna sranda. A své o tom vědí Lenka Šoukalová a Andrea Klaudová, které se právě v této disciplíně utkaly na závěr druhého hracího dne. A ač se hradecká kapitánka Klaudová snažila ke konci své klouzající literární dílo vybalancovat, Lenka Šoukalová byla se svými 38 dřepy (oproti 30 dřepům Klaudové) lepší. Získala tak pro Žabiny důležité body a zároveň dokonala cestu za vítězstvím 3:1 v celém duelu.

Druhé utkání mezi KP Brno a ZVVZ USK Praha ovládl jednoznačně brněnský celek, zvítězil 3:0 a do závěru Final Four si nesl stejný bodový zisk jako my. Fanoušky tak čekalo další třeskavé derby, které mělo rozhodnout o celkovém vítězi.

Den třetí

ZVVZ USK Praha si vítězstvím nad Sokolem Hradec Králové zajistilo v prvním utkání závěrečné série konečné třetí místo. 

Do brněnského derby mezi Žabinami a KP vstoupila lépe zástupkyně našeho městského rivala Sarah Beránková, která ve střelecké štafetě porazila Míšu Vondráčkovou 2:3.

Ve střelbě z půlky pak Klára Křivánková ani asistent královopolského trenéra Jakub Nevrlý své šance neproměnili, jejich souboj skončil 0:0 a oba tak brali jeden remízový bod.

Před poslední disciplínou tak na tom byl lépe náš soupeř, Lenka Šoukalová se však v předchozím sobúboji podobného charakteru osvědčila, a tak byla nominována i tentokrát – tvz. shoulder tap je sám o sobě náročná disciplína, a když navíc máte na zádech udržet míček… Ten kondičnímu trenérovi KP Davidu Nerudovi utekl po 88 dotecích, Lenka Šoukalová jich zvládla 110!

Její vítězství znamenalo v tomto duelu remízu 2:2.

Jak to tedy dopadlo?

Kdybychom byli v klasickém basketbale, rozhodovalo by pravděpodobně prodloužení. Nebo vzájemný zápas. V Online charitativním Final Four bylo za vítěze vybráno na základě výsledku vzájemného souboje hráčka X hráčka KP Brno a my si myslíme, že vítězem je prostě Brno.

A co ta charita?

Jak bylo avizováno, Final Four se hrálo s charitativním podtextem – organizátoři soutěže z Nadace Koše proti drogám věnovali 10 000 Kč, stejnou částkou přispěla Asociace ženských basketbalových ligových klubů a k tomu všemu se ještě během zítřejšího dne připočítá výtěžek z prodeje virtuálních vstupenek, které jste si zakoupili vy.

Celá suma bude věnována iniciativě Pomáháme sestřičkám, která zdravotníkům nakoupí životní benefity jako poděkování za jejich péči o pacienty v této náročné situaci.