Gorzów i Trutnov poražen

V rámci turnaje O pohár města Trutnova nás jako první soupeř čekal polský Gorzów WLKP. Druhý hrací den jsme porazili i domácí Trutnov.

Do utkání vstoupila sestava Hamzová, Vondráčková, Vacková, Stoupalová a Jurčenková. Utkání zahájila 2 body z trestných hodů Eliška Hamzová. Při vedení v první čtvrtině 12:8 jsme dostali od soupeře 5 bodů v řadě a Gorzów se tak dostal do vedení. Úvodní čtvrtina skončila 14:14.

Druhou čtvrtinu lépe zahájil polský tým, ale trojkami z rukou Galíčkové a Stoupalové jsme se dostali do vedení 18:22. Následný koš s faulem a trojka nás posunula do vedení o 10 bodů.

Do druhé poloviny jsme vstoupili ve vedení 41:32. Začali jsme tvrdou obranou, ze které pramenily rychlé protiútoky. V této fázi hry se poprvé do hry dostala i slovenská dorostenka Užovičová Liana, která doplnila místo za zraněnou Lenku Šoukalovou, která má po operaci ramene. Šoukalová laborovala se zraněním již ke konci minulé sezony, načež se v přípravě ukázalo, že nakonec na operací musí. Po třetí čtvrtině Žabiny stále ve vedení, tentokrát 56:48.

Ve čtvrté čtvrtině šlo poznat, že oba týmy chtějí vyhrát, jelikož se hra ještě více přitvrdila. Po 2 minutách hry už oba týmy měly po 4 týmových faulech. Nakonec se nám však podařilo náskok udržet a utrhnout si tak první vítězství na tomto turnaji.

Žabiny Brno – Gorzów WLKP. 81:60

Vacková 17, Stoupalová 14, Hamzová 13, Galíčková 11, Záplatová 8, Kopecká 6, Vondráčková 5, Jurčenková 4, Beránková 3

Druhé utkání turnaje O pohár města Trutnova, jsme odehráli s domácím týmem, kterému chybí 3 hráčky základní rotace. Celé utkání bylo v režimu start-cíl.

Žabiny Brno – BK Trutnov 103:41

Vondráčková 19, Stoupalová 17, Hamzová 14, Vacková 13, Galíčková a Jurčenková po 12, Buřtová a Beránková po 7, Užovičová 2