Hradecké lvice byly nad naše síly

Na první utkání nejvyšší české ligy v novém roce jsme zajížděli do Hradce Králové v téměř plné sestavě – na soupisku se po nemoci vrátily Marques Webb i Petra Záplatová. Ani jejich 13., resp. 9 bodů však nestačilo na to, abychom z Hradce odjížděli s vítězstvím.První čtvrtina utkání připomínala divokou přestřelku, což potvrzuje i stav po prvním dějství 31:27. Ve druhé desetiminutovce Lvice uzavřely obranu, povolily nám pouze 8 bodů ze hry a tuto část hry vyhrály poměrem 26:9. A právě před poločasem se doslova zlomil chleba. Ačkoli ve druhé půli už jsme s hradeckými drželi krok, manko ze druhé čtvrtiny jsme smazat nedokázali a utkání jsme prohráli s konečným výsledkem 90:65.

Statistiky

Sokol Hradec Králové: Minarovičová 16, Liktarovich 12, Matušková 12, Klaudová 11, Bura 10, Zavázalová 9, Marečková 8, Kulichová 6, Effangová 6.

BK Žabiny Brno: Adamcová 14, Webb 13, Matuzonyté 10, Dudášová 9, Záplatová 9, Vacková 4, Šoukalová 4, Křivánková 2.

Střelba za 2 body: 24/53 X 20/52
Střelba za 3 body: 9/18 X 4/13
Trestné hody: 15/20 X 13/20
Doskoky: 37 X 44
Fauly: 21 X 21