Start v ŽBL po novém roce v Hradci

První utkání v ŽBL v roce 2019 sehrajeme v sobotu 5. ledna v 16:00 na palubovce Sokola Hradec Králové. Hradecké lvice před utkáním avizují, že bezpodmínečně potřebují vyhrát, aby si před play-off vylepšily pozici v tabulce. V té nyní figurují na 5. místě s bilancí 7 proher a 4 vítězství a loňský rok zakončily nejen výhrami v nejvyšší české lize nad Trutnovem (59:80) a Slovankou (58:71), ale také ve Středoevropském poháru CEWL porazily Marburg (74:50) a zajistily si tak téměř jistě postup do Final4.

I my jsme v náročné koncovce loňského roku uspěli – ze všech šesti prosincových duelů jsme odešli vítězně.  V novém roce nás hned na úvod prověřil soupeř euroligových kvalit – v rámci EWBl jsme předehrávali utkání s Rigou – a i přesto, že jsme bez Malečkové, Záplatové a Webbové nastoupili ve značně oslabené sestavě, dokázali jsme lotyšským basketbalistkám cestu za vítězstvím (70:91) znepříjemnit.

Do utkání s Hradcem Králové s jistotou nenastoupí Karolína Malečková, jejíž rehabilitace po prosincové operaci kolene zabere zhruba 2 měsíce, zapojit už by se měla i pivotka Webbová, start Petry Záplatové je stále s otazníkem.
První vzájemné utkání v této sezóně jsme doma vyhráli 77:64, do něj však Lvice nastoupily bez pivotky Petry Kulichové, která se svými 198 cm představovat jeden ze zásadních faktorů, na které se budeme muset soustředit, stejně jako na střeleckou potenci téměř celého týmu Hradce, neboť devět hráček ze dvanáctičlenné soupisky doručuje v průměru přes 7 bodů za zápas.

Kromě 13. kola ŽBL půjde v tomto utkání také o vzájemné testování formy obou celků, které se utkají 16. ledna v Brně o postup do Final4 Českého poháru.

Utkání: Sokol Nilfisk Hradec Králové – BK Žabiny Brno
Datum, čas a místo: 5.1.2019 16:00, Hradec Králové
Kolo: 13. kolo ŽBL
Online přenos: TVCOM.cz