EWBL: Na favorizovanou Rigu jsme nestačili

Dnes jsme na domácí palubovce odehráli utkání Evropské ženské basketbalové ligy EWBL proti favorizovanému lotyšskému celku TTT Riga. V sestavě o tři klíčové hráčky slabší jsme si se soupeřkami i přes sdrnatý výkon neporadili a podlehli jsme svěřenkyním trenéra lotyšského národního týmu Martinse Zibartse 70:91.

Do utkání nenastoupila rozehrávačka Karolína Malečková, která rehabilituje po prosincové operaci kolene, a její pozici nemohla zastoupit ani nemocná Petra Záplatová, pod košem navíc Brňankám chyběla průbojnost rovněž nemocné Marques Webbové.

„Já dneska budu hodnotit spíše pozitivně, přestože jsme prohráli, poprvé v EWBL. V naší situaci, kdy jsme museli hrát bez Webbové a Záplatové, bylo pro nás velkým otazníkem, jak se s tím holky dokážou vypořádat. Dnešní zápas ukázal, že hráčky, které šanci dostaly, se jí zhostily velmi dobře. Holky hrály s obrovským nasazením, daly do toho všechno,“ našel pozitivní slova po utkání trenér Žabin Viktor Pruša a dodává, kde vidí důvody dnešního výsledku: „Dnes rozhodla kvalita soupeře hlavně v obranné fázi, kde jsme se nedokázali vypořádat s tlakem na hráčky s míčem, což samozřejmě kupilo ztráty (25), ze kterých Riga skórovala 30 body, což je třetina celkového počtu bodů.“

Klíčovým utkáním tak bude střetnutí se švédským celkem Luleå Basket, které se odehraje ve Švédsku 12. ledna. Výsledek tohoto zápasu určí pořadí na druhém a třetím místě tabulky skupiny B. Předpokládanými soupeři v play-of jsou pro tyto dva týmy ruský Rostov a švédské Umeå (A3 Basket).