I po Slavii zůstáváme neporaženi

Dnešního soupeře BLK Slavii Prahu jsme přestříleli 79:57 a i po třetím zápase Renomia ŽBL zůstáváme bez porážky. Bodově v utkání nejvíce zářilo domácí trio Hamzová, Vacková a Vondráčková. Z hostujícího týmu solidní výkon opět předvedla Veronika Aulichová. V novém dresu Pražanek se dařilo i bývalé kapitánce Žabin Kláře Křivánkové.

Do druhého domácího utkání jsme vstoupili dobře, když jsme hned po první čtvrtině vedli 17:11. Ačkoliv se soupeřky v obraně snažily vymyslet způsob, jakým nás zastavit, šňůra 6:0 v úvodu druhé čtvrtiny donutila trenéra Davida Zdeňka k time outu.

Ani to však basketbalistkám ze Slavie nepomohlo a do druhého poločasu jsme šli s náskokem dvaceti bodů. „Úvodní tlak jsme očekávali, ještě první čtvrtina minus šest, to se dalo hrát. Ale bohužel jsme úplně vypadli z našeho konceptu a role druhý čtvrtiny, kdy nás Žabiny přehrály. My jsme kupili ztráty hloupý a nedostali jsme se do své hry,“ vysvětlil hlavní trenér soupeřek David Zdeněk.

Ze šaten se však lépe vrátily hostující hráčky a třetí čtvrtinu vyhrály v poměru 14:16. „Ve třetí čtvrtině jsme měli výpadek, který by nás ve vyrovnaných zápasech určitě mohl mrzet a stát i vítězství. Pro nás je to ponaučení, že se musíme dokázat koncentrovat celých čtyřicet minut na zápas,“ okomentovala po zápase Michaela Vondráčková, která v utkání nastřílela 14 bodů a sesbírala 4 asistence.

Vyrovnaný basketbal přinesla i čtvrtina poslední, nikoliv však stabilní výkony obou týmů. Vysoký náskok z první poloviny utkání Žabinám však stačil k výhře 79:57. „Přestože jsme vyhráli o dvaadvacet bodů, není to to, co chceme hrát po čtyřicet minut. Byly tam pasáže, viz hrůzostrašná třetí čtvrtina a 0:13 její úvod. Zatím nám ty věci nenavazují a trápíme se. Hráčkám gratuluji, ale máme hodně práce před sebou,“ řekl k zápasu trenér vítězného celku Viktor Pruša.

Premiéru domácího prostředí jako hostující hráčka si zažila odchovankyně Žabiny a jejich bývalá kapitánka Klára Křivánková. Po osmnácti letech se tak stala cizinkou v hale, kde vyrůstala. „Nejtěžší pro mě asi bylo, když jsem slyšela trenéra Prušu, jak volá na holky. Byl ve mě takový pocit, že volá i na mě, takže jsem poslouchala pokyny jak z lavičky své, tak z jeho. Bylo to zvláštní, ale ráda jsem se viděla se všema holkama a doufám, že je v odvetě porazíme,“ smála se pětadvacetiletá křídelnice.

Do utkání nenastoupila zraněná Lenka Šoukalová, kterou čeká až tříměsíční basketbalový půst. Při tréninku v souboji o míč a následném pádu na zem si totiž urvala ramenní šlachu.

Další utkání nejvyšší ženské ligy odehrajeme ve středu 6. října od 18:00 ve Strakonicích.

Pozápasové rozhovory

Body hráček:

Žabiny Brno:

Hamzová 14, Vacková 14, Vondráčková 14, Kopecká 9, Stoupalová 8, Jurčenková 8, Záplatová 6, Galíčková 3, Beránková 3

BLK Slavia Praha:

Aulichová 15, Křivánková 12, Žílová 10, Mircová 10, Fikiel 5, Rokošová 3, Helebrantová 2