Jak se rodila výhra ve Strakonicích?

Do utkání proti strakonickému celku u19 Chance jsme vstupovali s cílem dát prostor širší rotaci hráček. Ze sestavy tak pro tentokrát vypadla Marques Webb a do hry nezasáhla Petra Záplatová. Výhra se nerodila snadno, nakonec jsme roli favorita na jihočeské palubovce potvrdili a zvítězili jsme 94:60.

Rozdíl ve kvalitě obou týmů i v jejich tabulkovém postavení přímo vybízel k tomu, aby dostaly prostor ukázat se hráčky ze širší rotace. Ty odehrály především první vyrovnaný poločas (41:40). Ve hře držela strakonické hráčky především vydařená druhá čtvrtina, ve které nás přehrály 10:20.  Ve třetí čtvrtině (23:7) však jako by došla domácím hráčkám střelecká energie – do statistik si připsaly pouze 4 body ze hry (z celkem 7), ze které pak neskórovaly téměř 8 minut.
Ani v závěrečné desetiminutovce, kterou jsme vyhráli drtivě 30:13, se situace nezměnila – následovaly další 4 minuty bez trefy z pole , které ukončila až za zraněnou Jeništovou zastupující kapitánka Tomšovicová.

Autorka 17 bodů Míša Vacková opět potvrdila, že střelbu z dálky umí, když trefila 4 ze 7 tříbodových pokusů. Justina Matuzonyté si připsala druhý double-double v řadě za 15 bodů a 11 doskoků, po 12 bodech zapsaly Beáta Adamcová a Kateřina Zohnová,11 k nim přidala Natálie Stoupalová a 9 Tereza Lančová.

Na 60 domácích bodech mělo lví podíl trio desetibodových hráček Fadrhonsová (15 b.), Rosecká (13 b.) a Tomšovicová (12 b.).

Pohled do statistik ukazuje, že jsme byli o mnoho lepší ve střelbě z pole (43 x 29 %), ve střelbě za 3 body (42 x 21%) i na doskoku (54 x 37). Diametrální rozdíl byl i v bodech, které nastřílely hráčky z lavičky (53:10) a v bodech z rychlého protiútoku (31 x 14).

Soupeřky byly naopak úspěšnější v pokus z čáry trestného hodu, když proměnily 21 ze svých 24 pokusů (87 %), zatímco my jsme dokázali uspět jen v 11 z 18 (61 %).