Ve Strakonicích chceme mít zápas pod kontrolou

18. kolo ŽBL proti strakonickému celku U19 Chance odehrajeme na palubovce soupeřek v netradičním pátečním termínu. K této změně jsme přistoupili z důvodu cestování do Švédska, které nás čeká hned na začátku příštího týdne.

S jihočeskými basketbalistkami jsme odehráli na konci října poměrně jednoznačné utkání, kdy s námi soupeřky držely krok jen ve 2. čtvrtině, a duel jsme získali vysokým poměrem 84:47. Nejvíce soupeřky potrápilo trio Matuzonyté (18 b.), Adamcová (13 b.) a Webb (10 b.).  Na straně Jihočešek se na dvouciferný zápis dostala pouze Tomšovicová se 13 body.

I do druhého vzájemného duelu jdeme jako papíroví favorité, o čemž jasně hovoří i postavení v tabulce – Strakonice se nacházejí na jejím samém chvostu těsně před posledním Teamstorem Brno. Jejich výchozí pozice do zápasu bude o to složitější, že jim kvůli zranění kotníku bude pravděpodobně chybět kapitánka a zároveň nejlepší střelkyně Alena Jeništová.

I domácí celek má stejně jako my za sebou středeční utkání – neuspěl na palubovce Ostravy, kde prohrál 77:59.

Viktor Pruša, trenér BK Žabiny Brno: „Do Strakonic jedeme s cílem splnit úlohu favorita a bez debat vyhrát. Se vším respektem k soupeři, tabulkové postavení i kvality obou kádrů naznačují naši povinnost v zápase uspět. Domácí celek nám však určitě nedá nic zadarmo a zvláště před domácím publikem bude bojovat o každý míč. Musíme na sebe mít vysoké nároky a po prohře v derby máme hodně impulsů a prostoru ke zlepšení na obou polovinách hřiště. To se projeví doufám již zítra, přestože nebylo příliš času na jejich korekci. Rovněž očekávám, že bude možnost dostat se do větší zápasové rotace a o herní minutáž se podělit, resp. dát prostor se ukázat všem hráčkám v týmu. Po dvou ohromně těžkých zápasech s Umeou a KP hraných v omezenějším počtu a s těžkými zápasy před sebou potřebujeme rozložit síly.“

Utkání můžete sledovat online od 17:45 na TVCOM.cz