Jsme ve Final4 CEWL

Dnešní výhrou ve Středoevropské lize nad rakouským Grazem jsme si zajistili účast ve Final4 této soutěže i přesto, že nás ještě čeká lednové utkání proti košickým Young Angels. Vyhráli jsme totiž všechna tři dosavadní utkání a vévodíme tabulce skupiny B. Hlavními strůjkyněmi postupu dnes byly Petra Záplatová (18 bodů) a Nikola Dudášová (17 bodů).
Ve zraněními oslabené sestavě (bez Lančové a Malečkové) dostaly příležitost dorostenky Eliška Hamzová (17 minut, 4 doskoky), Kateřina Galíčková (11,5 minuty a 8 bodů) a premiéru mezi ženami si odbyla i Adéla Buřtová, která za necelých 12 minut zapsala 4 body.

„Se zápasem jsem spokojená, holky mě podržely, měly jsme dobrou střelbu za 3 body, snažily jsme se hrát kolektivně. Já jsem si dala první 4 body za ženy, za to jsem ráda, a chtěla bych poděkovat trenérovi za příležitost,“ hodnotila po utkání Buřtová a podobně pozitivní je ve svém hodnocení i trenér Viktor Pruša: „My jsme rádi za dnešní výhru, i když z jednoho úhlu pohledu byla povinná. Jak jsme v Grazu po úspěšném druhém poločase skončili, tak jsme rozhodli hned nástupem do dnešního utkání, poločasové skóre bylo o 20, takže bylo rozhodnuto. Kromě výhry si cením i zapojení mladých hráček do utkání, kdy v zápase, který ještě nebyl jednoznačně zlomený, dostaly velmi cenné zkušenosti a minuty, se kterými se popraly.“

O našich soupeřkách ve Final4 se teprve rozhodne ve vyrovnané skupině A mezi Hradcem Králové, slovenskými Piešťanskými Čajkami a německým Marburgem.